Із ринку праці можуть зникнути приватні кадрові агентства. Адже в Мінсоцполітики хочуть  заборонити оплату їхніх послуг громадянами. Таким чином боротимуться із шахрайством.

Кадрові агентства не зможуть брати у населення грошей за свої послуги. Їх оплачуватимуть лише роботодавці. Відповідні зміни передбачає новий законопроект "Про зайнятість". Наразі в Україні діють близько 15 тисяч таких організацій. За пошук вакансій вони стягують до трьохсот гривень. Водночас не надають жодних гарантій працевлаштування. І часто просто копіюють оголошення з Інтернету та пропонують їх людям.

Марина Лазебна, директор департаменту ринку праці мінсоцполітики: «Ми хочемо, щоб цей вид діяльності якомога краще сприяв розвитку ринку праці, а не був таким, щоб тільки були зловживання, були невдоволені працівники. Повинні залишитись більш відповідальні, більш ефективно працюючі компанії. І люди, які будуть звертатися, вони повинні бути захищені. У першу чергу ми дбаємо тут про майбутніх потенційних працівників».

Та фахівці кажуть: кадрові агентства або змушені будуть переформатуватися в рекрутингові, або підуть у тінь. Адже охочих знайти роботу багато. Водночас у Мінсоцполітики готують іще одну новацію. Хочуть заборонити роботодавцям вводити вікові та статеві обмеження для кандидатів на посади. Проте експерти дуже сумніваються, що такі ідеї втілять.

Какие профессии будут востребованы на Евро-2012?

Сергій Марченко, експерт ринку праці: «Це просто чергова спроба державного піару на болючих питаннях. Очевидно, що якимось чином всі будуть ці норми обходити. Я впевнений, що роботодавці так же, як і раніше, будуть ставити задачу на пошук рекрутинговим компаніям. І будуть вказувати там і вік, і стать. Очевидно, що якимось чином всі будуть ці норми обходити. Я впевнений, що роботодавці так же, як і раніше, будуть ставити задачу на пошук рекрутинговим компаніям. І будуть вказувати там і вік, і стать»

У Міністерстві ж вважають це дискримінацією. І кажуть: аби її подолати, заохочуватимуть роботодавців наймати всіх: і молодих фахівців, і літніх людей та інвалідів. Для цього компаніям зокрема надаватимуть пільги під час сплати єдиного соціального внеску. У відомстві також хочуть налагодити співпрацю з рекрутинговими та кадровими агенціями. Щоб обмінюватися з ними базами даних про вакансії та рекламувати держпрограми з працевлаштування безробітних.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1103