В Україні вже помітні ознаки другої хвилі кризи.  Переконують економісти. Інакше для чого б Національний банк штучно стримував курс гривні. На що за два мІсяці  витратив із власних резервів $6 млрд.
Проте, фахівці вважають: держава цього разу краще захищена від кризи. Такі-сякі інвестиції дозволяють гасити зовнішні борги та забезпечувати платежі.
 
Олег Устенко, економічний аналітик:  «Фактически 85-90% потока прямых иностранных инвестиций покрывает дефицит счёта текущих операций. Так, что не все там так страшно
 
Традиційним валютним донором країни були експортоорієнтовані галузі. Однак саме вони спровокували кризу 2008-го. Коли у світі знизився попит на метал, хімічну продукцію та зерно. Щоправда зараз ситуація для України дещо краща. Продовольство - у дефіциті. Метал - затребуваний.
 
Олексій Блінов, економічний аналітик: «По металлу как раз ситуация достаточно нормальная и я думаю, что мы увидим ещё падение цен в ноябре на 5-7%, а потом стабилизацию с возможным подъёмом»

Допомогти може і переорієнтація економіки на російський ринок. А саме - підписання угоди про зону вільної торгівлі з країнами СНД.
Олексій Лещенко, економічний аналітик«Возможно те процесы, которые сейчас идут интеграционные, тоже, как не парадоксально, возможно они тоже смягчат влияние мирового кризиса.»

 Попри позитивні для України прогнози, економічні темпи розвитку наступного року таки уповільняться. Якщо цього року зростання ВВП становитиме близько 5%, то наступного він зменшиться до 3,5.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 704