Кабмін стає на захист споживача. Пропонує почати перевірки підприємств органами державного контролю без письмового попередження. Зараз же мінімум за 10 днів до візиту про це треба проінформувати.

Юрій Запісоцький, партнер юридичної компанії: «Законодавець переслідував мету щоб унеможливити підготовку підприємств а до перевірки. Коли йдеться власне про захист прав споживачів в торгівлі то в цьому відсутність попередження вона виглядає обґрунтовано.»

Проте, на фінансові відносини така новація не вплине. Тобто КРУ, податкова так само попереджатимуть про перевірки. Держава ревізуватиме виключно товари широкого вжитку. Щоб покупець знав, за що платить. За приклад, Кабмін бере європейські стандарти. Проте на український манер. У Старому світі до порушників більш лояльні.  

Валентин Гвоздій, керівний партнер юридичної компанії: «У директиві ЄС щодо таких ситуацій по контролю якості продукції вказано: навіть, якщо перевірка відбулася раптово, то контролюючий орган повинен надати час при здійсненні перевірки суб’єкту якого перевіряють, для отримання консультацій у професійних консультантів. Це мається на увазі забезпечення прав на правову допомогу.»

Також в Еворпі діє єдина електронна система. Там міститься  інформація про виявлені неякісні товари. Якщо орган контролю хоча б в одній з країн ЄС помічає заборонений артикул, автоматично ця продукція підлягає вилученню на всій території Євросоюзу.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 771