Депутати розробили законопроект, який допоможе проблемним позичальникам, але не до вподоби фінустановам. Адже їм заборонять вимагати повної виплати заборгованості, якщо застава її не покриває. Також у документі чітко сказано, що борги до 50-ти мінімальних зарплат  передавати колекторам не можна. Окрім того, фінустанови зможуть забирати нерухомість, яка перебуває у заставі, лише за рішенням суду. Також вони мають повідомляти клієнтам у письмовій формі загальну суму витрат за всі роки користування коштами.

Юрій Полунєєв, народний депутат: «Перш ніж людина підписує кредитний договір, їй має бути чітко розтлумачено банком у першу чергу, кредитною установою, умови такого кредиту. Вони мають бути прозорими, чіткими. Якщо банки будуть порушувати правила надання споживчого кредитування, то законопроектом передбачаються санкції.»

 Депутати пропонують заборонити і рекламу фінансових послуг, якщо в ній не надано всієї інформації.  Та фахівці кажуть: у разі ухвалення законопроекту, дрібні кредити стануть найризикованішими. Тож, аби убезпечитись від неповернення коштів, ставки за ними підвищуватимуть. І, звичайно, посилять вимоги до позичальників.

Василь Невмержицький, співробітник комерційного банку: «Комерційні банки, по-перше, саме основне, це будуть дисконтувати з більшим відсотком, друге - дуже сильно вивчати фінансовий стан позичальників. В майбутньому вони будуть забивати таку вартість заставного майна, щоб при згоді і оцінці даного стану просто його оперативно реалізувати.»

Також законопроект передбачає встановлення максимальних штрафів боржникам. Розмір пені не має перевищувати подвійної облікової ставки Нацбанку, а загальна сума стягнення не повинна бути більша, ніж половина тіла позики. Банкіри ж кажуть: такі норми призведуть до зменшення обсягів кредитування. 

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 667