Майже дві третини житла до кризи будували за кошти громадян. Або як їх офіційно називали - приватних інвесторів. Споживачі брали довгострокову позику в банку. Забудовники кредитували менше ніж під 10 відсотків. Нині про таку іпотеку можна лише мріяти. Повернути колишні показники до снаги тільки державі.

Два роки поспіль будівельна галузь у стагнації. У 2009-ому показала від"ємний результат - 6 відсотків. 2010-го  - збудували ще на 5 процентів менше. Кабмін ще на початку кризи ухвалив багатомільярдну  програму фінансування недобудов і доступного житла. Повноцінно вона запрацювала лише рік тому. 

Леонід Рисухін, голова Держфонду сприяння молодіжному будівництву. «В 2009 году у фонда не било ни копейки на обеспечение жильем молодежи . Сейчас у нас в 60 млн на кредитование. В прошлом году было 70. В этом 100, а в 2012 в проекте - 200 на кредитование программ доступного жилья.»

За програмою доступного житла 30 відсотків грошей дає держава, решту повинен внести власник квартири. Ці 70 процентів – наче камінь спотикання. Такого ресурсу молодь не має. Позичити кошти складно з багатьох причин – високі відсотки, жорсткі вимоги. Та й самі банкіри неохоче працюють за державними програмами. Поки що погодилася лише одна фінустанова. Вона зголосилася надавати іпотеку навіть на умовах майнових прав на майбутні квартири.  

Ігор Юшко, голова правління комерційного банку. «Основные риски - незавершённая есть незавершенка. До введение в эксплуатацию банк кредитор не имеет объекта предмета залога. Но через качество отбора застройщика и проектов эта задача решается.»

Поки відібрали тільки одну компанію - забудовника для участі у програмі фонду сприяння молодіжному кредитуванню. Наразі ще4 фірми подали заяви на акредитацію у фінустанові. Всім потрібен живий банківський ресурс.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 2454