Більше ніж два тижні точаться розмови і суперечки щодо розрахунків із Росією за  блакитне паливо рублями. Утім, урядовці досі не обґрунтували необхідності переходу на операції у цій валюті. Є лише заява голови Нацбанку, що платежі у рублях дають українській стороні можливості для маневрів під час оплати імпорту. Та знижують небезпеку коливань на валютному ринку. Фінансисти ж взаємовпливів не бачать. Припускають, що вигода може бути в іншому.

 Дмитро Дребот, директор казначейства комерційного банку: «Что может получить Украина. Например, попросить РФ поставить на другую чашу весов более лояльно относиться к украинскому экспорту.  Мы платим за газ, а вы снимаете эмбарго и ограничения на те продукты, которые вы покупаете в Украние. Почему нет?!»

Поки що українська сторона до подібних кроків не вдаЄться. Наша держава навіть відмовилася від участі у робочій комісії з урегулюванню питань щодо прийняття Росії до СОТ, де країни-учасниці відстоюють свої інтереси. У нас до північної сусідки претензій - нібито немає.

Станіслав Аржевітін, член комітету ВР з питань фінансів та банків: «РФ сторона завжди виграє РФ, яка є більш потужною через золотовалютні  запаси, враховуючи нафтові свої нафтодолари. І рахуючи, що вони більш просунуті, тому ми завжди програєм.»

Програш України через розрахунки у рублях імовірно виявиться пізніше. Особливо у разі девальвації гривні або зміцнення  рубля. Це може вразити платіжний баланс. Але Росія і тут підставляє плече. Вона готова утричі збільшити кредит в одному зі своїх банків. Ідеться про $2 млрд боргу за 2010 рік, які вже двічі пролонговували. Бо Кабмін і "Нафтогаз", не знайшли грошей, аби своєчасно повернути позику. Термін чергового відстрочення закінчується у грудні цього року. Як "Нафтогаз" розрахується за хронічного дефіциту власного  бюджету, не зрозуміло. Тож на додачу до 2 млрд можуть позичити ще 4.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 604