Росія купить українську лояльність за дешевий газ. Сусіди готові знизити ціни на блакитне паливо більше ніж  удвічі. Аби тільки Україна вступила до Митного союзу. Сенсаційну  заяву зробив прем'єр-міністр  Микола Азаров під час візиту до Одеси.  Чи готова Україна в обмін на  експансію російського бізнесу та втрату суверенітету  отримати тимчасову вигоду?

Читайте також: Россия обещает Украине газ по $160 в обмен на вступление в ТС

Росія знову пропонує Україні дешевий газ в обмін на вступ до Митного союзу.  Газпром  навіть порахував ціну питання:  160 доларів за тисячу кубометрів. Замість 426-чотирьохсот двадцяти шести нинішніх. У такому  разі російський бюджет втрачатиме, щонайменше, 6 мільярдів доларів за рік. Але, за словами політологів, Москва готова платити таку ціну за  власні геополітичні амбіції.

Антон Фінько, політолог : " Позиція Росії змінилась втретє. Інтерес Росії полягає у формуванні навколо себе великого економічного об’єднання, яке далі розширюватиметься".

Почти равное число украинцев хотят вступить в Таможенный союз и ЕС

Збитків через знижку на блакитне паливо російський бюджет зазнаватиме недовго. Вважають експерти.  До 2015 року Газпром планує перейти на рівно дохідні ціни на ресурс. Це передбачено в концепції розвитку компанії.

Дмитро Марунич, експерт з енергетики : " Це означає, що "Газпром" має отримувати з внутрішнього ринку стільки ж грошей, скільки отримує від експорту газу до країн Європи. Тому навіть якщо Україні буде запропоновано 160 доларів ціна на певний період, він скоріш за все буде перехідним. І за 2-4 роки ціна буде підвищуватись".

Цікаво знати: ЕС предостерегает Украину от вступления в Таможенный союз

Разом із членством у Митному союзі  Україну чекає експансія російських бізнесменів. Які   перенесуть  до нашої держави своє виробництво. Адже зараз найбільші споживачі природного газу - металургійні та хімічні підприємства - фактично підконтрольні російським олігархам та "Газпрому". Тому дороге блакитне паливо в Україні - їм буде не потрібне.  Як і українська незалежність.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: цена газ таможенный союз
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1505