Зарплати та пенсії зростуть менше, ніж на 100 гривень. А грошей на повернення вкладів Ощадбанку колишнього СРСР - немає. Так само, як і на молодіжне кредитування. Кабмін представив у парламенті проект державного бюджету на 2013-й рік. В уряді називають його соціальним. Однак для того, щоб виконати кошторис, посадовцям доведеться залізти у борги.

Ростиме економіка - підвищать зарплати.  Саме за таким сценарієм і написали проект державного бюджету на 2013-й. Проект бюджету, за відсутності міністра фінансів,  депутатам представив  заступник. Який запевнив:  видатки на соціальну сферу  зростуть  на 7 %.

Читайте також : Бюджет-2013: Кабмин планирует собрать с предпринимателей 78 млрд

Анатолій Мярковський, заступник міністра фінансів України : " Виходячи із розміру прожиткового мінімуму і зростання заробітної плати, іде зростання всіх соціальних видатків державного і зведеного бюджету".

Андрій Павловський, народний депутат України : " Мінімальна зарплата на протязі року вона буде залишатися незмінною. І наприкінці року вона збільшиться на 68 гривень. Так само і пенсії збільшаться на 55 гривень. Але з 1 грудня".

Збільшуватимуть мінімальний оклад у два етапи - з 1 січня до 1147 гривень, і наприкінці року з 1 грудня до 1218. Цього року Кабмін підвищував мінімалку ледь не кожні 2 місяці. Однак також зросла вона не надто суттєво - 61 гривню.

Бюджет-2013: НБУ должен перечислить Кабмину 16 млрд. гривен

Для того, щоб профінансувати навіть такі "покращення" уряд полізе у борги. Дефіцит кошторису зросте вдвічі. Та становитиме   майже  60 мільярдів гривень. Однак і за таких умов грошей вистачило далеко на всім. Вперше за 20 років у проекті бюджету не передбачили ані копійки на будівництво житла для військових. Збройним силам пропонують купувати квартири в кредит.

Натомість на 20 % більше, ніж у 2012-му, виділять для потреб Генпрокуратури, до понад 3 мільярдів гривень. Рекордні 15 мільярд витратять на утримання Міністерства внутрішніх справ. Ще більше, ніж Генпрокуратура, отримає  Служба безпеки України - майже три з половиною мільярди гривень. Загалом на утримання силових структур направлять 5 відсотків від всіх витрат бюджету.

Цікаво знати :  Бюджет-2013: госдолг составит 483,031 млрд. гривен

А от на соціальні ініціативи президента, оголошені напередодні виборів, грошей не вистачило, кажуть депутати. Ні на  програму "Доступне житло" - ні на компенсації за вкладами "Ощадбанку СРСР".

Станіслав Аржевітін, член комітету ВР з питань фінансів : "  Якщо раніше, і відповідно до законодавства, в бюджеті повинна бути окремим рядочком прописано ті вклади, які виплачуються по вкладам колишнього СРСР. Скільки держава винна людям – тут немає. А якщо тут немає – можна робити будь-які маніпуляції. Мільярд, два, або взагалі нічого не ставити".

Бюджет-2013: инфляция составит 4,8%

Однак міністри собі лазівку в бюджеті зробили. Зберегли норму, за якою уряд в ручному режимі розподілятиме надходження від приватизації. А розпродати держмайна планують знову на 10 мільярдів гривень.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: бюджет законопроект економика депутати
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 2313