Щойно сформують більшість у парламенті, розпочнуть торги за міністерські крісла. Кадрове питання чи не найбільше сьогодні непокоїло членів Кабміну на першому засіданні після виборів. Ми розпитали міністрів, ким бачать себе у майбутньому. І політологів: хто першим може піти з кабінетів уряду.

Хто ж піде? Одне з головних питань, яким переймаються міністри після виборів. Більшість членів Кабміну - у списку партії регіонів. За прогнозом, половину з них відправлять або на роботу до верховної ради. Або у відставку.

Олигархи в Раде. Миллионеры, получившие депутатскую неприкосновенность

Олигархи в Раде. Миллионеры, получившие депутатскую неприкосновенность

Першим про можливі ротації заявив віце-прем'єр Сергій Тігіпко. За його словами, склад уряду потребує оновлення. Але глава Кабміну - Микола Азаров  - збереже посаду.  А ось чи працюватиме далі сам, Тігіпко прогнозувати не береться.

Читайте: Тигипко рассказал, когда начнутся ротации в правительстве

Сергій Тігіпко, віце-прем'єр-міністр України: "От коли більшість буде сформована, після цього треба чекати і переформатування уряду. Буду частково вирішувати я, але в більшій мірі це буде вирішувати партія".

Читайте: Тигипко готов уволить половину Кабмина

Те ж саме заявляє і міністр юстиції Олександр Лавринович. Окремі експерти вже сьогодні пророкують йому посаду спікера у новій Верховній Раді. Сам чиновник на цю тему жартує, та залишати Кабмін поки що не збирається.

Выборы в Верховную Раду в цифрах. Последние данные

Выборы в Верховную Раду в цифрах. Последние данные

Олександр Лавринович, міністр юстиції України: "Я працюю поки що в уряді, он моє місце. А далі – на все Божа воля та партійне рішення, де будемо працювати. Поки що я збираюся продовжувати працювати в державній владі України".

Тим часом, аби зберегти посади, міністри розхвалюють себе самі. Анатолій Близнюк заявив: усі завдання, поставлені його відомству - виконані. Про це незабаром доповість Президенту. І нехай Віктор Янукович після цього ухвалює рішення.

Анатолій Близнюк, міністр регіонального розвитку та ЖКГ: "Робота! на кожній дільниці, де я працюю, я хочу, щоб порух зі моню працювали ті енергійні, які б про державу дбали люди. І я їм – перший помічник! Не вони мені, а я – їм. От з такими підходами я буду працювати де завгодно".

Читайте: Перефрматировать Кабмин можно за несколько дней, - эксперт

А ось за словами політологів, першим з уряду може піти сам Тігіпко. Попереду у Кабінету міністрів - дуже складні часи. А у новому парламенті буде вакантною посада спікера.

Сергій Таран, політолог: "Є розуміння  того, що скоро буде економічна криза, доведеться відповідати за всю умовно відповідальну політику, яка була досі, і дуже багато урядовців будуть вважати дуже непоганим запасним варіантом для себе верховну раду, тому що там ні за що відповідати не потрібно. І перша людина, яка про це вже заявила – це є Тігіпко".

Стало известно, кто может стать спикером новой Рады

Стало известно, кто может стать спикером новой Рады

Збереження посад або навіть підвищення, експерти прогнозують віце-прем'єру Борису Колеснікову та міністру палива та енергетики Юрію Бойку. А ось кандидатура скандального освітянина Дмитра Табачника - знову під питанням, кажуть політологи. Мовляв, персона міністра зіграла не останню роль в успіху на виборах націоналістів. Залишити Табачника на посаді - означає посилювати радикальні настрої. Все залежатиме від того, чи будуть вигідні вони провладній партії.

Ольга Подимай, Макс Масленніков, новини UBR.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: верховная рада увольнение министры ротации
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1696