Євросоюз посилить економічні санкції проти Ірану. Європейським компанія заборонять укладати контракти на купівлю іранського газу.  Тегеран не зможе імпортувати графіт та алюміній, який   використовується, зокрема, і для виробництва ядерної зброї та балістичних ракет.  Банкам країн ЄС заборонять партнерство з іранськими кредитними організаціями, за винятком гуманітарних.

Цікаво: Иран разрабатывает конкурента поисковику Google

"Чорний список" іранських компаній збільшать ще на тридцять юридичних осіб, яких підозрюють у фінансуванні ядерної програми. Крім того, країнам ЄС заборонять продавати Тегерану морські вантажовози. З 1 липня на території Євросоюзу діє ембарго на імпорт іранської нафти. Міжнародна спільнота підозрює Іран у розробці ядерної зброї. Ісламська країна запевняє: використовує високозбагачений уран для лікування онко-захворювань.   

Гідо Вестервелле, міністр закордонних справ Німеччини : " На жаль, нам довелося посилити санкції проти Ірану. Переговори зайшли у глухий кут. Звичайно, це право Ірану -  використовувати ядерну енергію з мирною метою. Однак Тегеран має обов'язок перед усім світом відмовитися від ядерної зброї. Ми  маємо переконатися у цьому".

Читайте також: ЕС продлит санкции в отношении Беларуси

Також європейські міністри закордонних справ планують подовжити санкції проти Білорусі ще на рік. Після парламентських виборів, які відбулися у вересні, Європа не побачила жодних демократичних змін в цій країні.  Однак ЄС продовжить підтримувати білоруські неурядові організації та медіа.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: ес санкции иран економика
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 872