Щиросерде зізнання пом’якшує провину. Фраза, відома з радянських часів, стала українською реальністю. Новий Кримінальний процесуальний кодекс пропонує підозрюваним укласти угоду зі слідством. Обіцяє за це зменшити покарання. Щоправда норма стосується не всіх злочинів, кажуть у прокуратурі.

Олег Сидорчук,  заступник прокурора Київської області : " Такий вид угоди укладається про правопорушеннях, які торкаються кримінальних проступків, злочинів невеликої, середньої тяжкості та тяжких злочинів при умові, що даним злочином заподіяно шкоду суспільним чи державним інтересам. Якщо у всьому провадженні є потерпілий, то така угода укладена не може бути".

Дивіться також : За українськими в’язнями слідкуватимуть з космосу

Тобто на поступки не слід розраховувати тим, кому за законом загрожує понад 10 років позбавлення волі. Саму угоду може запропонувати, як підозрюваний, так і прокурор  Утім визнання вини ще не є підставою для укладання домовленості.

Олег Сидорчук, заступник прокурора Київської області : " Підозрюваний в нашому випадку повинен як визнавати свою вину, так і щиро сприяти у розкритті цього злочину, розповідати про осіб, які були співучасниками цього злочину".

20 листопада починає діяти новий КПК

Якщо підозрюваний збрехав під час надання показань, він за це відповість, а угоду скасують. Утім, де гарантія, що правоохоронці будуть дотримуватися обіцянок, запитують адвокати. Інша проблема - слідчі кваліфікуватимуть злочин за статтею, яка їм більше вигідна, переконані правозахисники. Нова норма може також призвести до вибивання показань.

Віктор Чевгуз , юрист : " Вибивали, я 30 років тому працював слідчим, це робили працівники міліції рядові, ми слідчі вже отримували готові матеріали. Я думаю, що воно буде, на жаль, продовжуватись".

Із 2013 року декларувати дохід треба буде обов'язково

У розвинених країнах ця норма давно себе виправдала, стверджують правоохоронці. У Сполучених Штатах приміром, 80 відсотків кримінальних проваджень завершуються укладанням таких угод. На думку, українських законодавців це нововведення піде на користь насамперед постраждалим, бо прискорить компенсацію заподіяної шкоди. Правозахисники ж, сподіваються, що кількість людей, які сидять у СІЗО та в’язницях значно скоротиться.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, Google+, Facebook, Instagram.

Теги: прокурор угода криминальный кодекс
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1004
Загрузка...
Загрузка...