Безкоштовні електронні ключі уже  видають навіть приватні профільні  ІТ-компанії. Про це із ними домовилися податківці. Мовляв, такі зміни мають схилити бізнес активніше звітувати через інтернет. Втім, самі підприємці скаржаться - переправити документацію справа не з легких.

Підприємці не можуть надіслати декларації електронкою. Бо система вкрай недосконала, через що постійно дає збій. Програма 1:С , у якій роблять звітність, не сумісна із медоком. Який використовують митарі. Звіти блокують. І бізнесу доводиться платити штрафи за невчасно подані документи. Перше покарання - 170 гривень. Наступні зростають у геометричній прогресії.

Корисно знати: Біопаспорти мають низку недоліків

Оксана Пукиш, директор консалтингової фірми : " По медку ви хоч включаєте не кожен день його, а там будуть іти зміни. А якщо ви візьмете 1:С, то у них десь виходять зміни один - два рази в місяць, або і рідше. Тому що перш, ніж вони перероблять програму, вони повністю повинні протестувати".

Юристи радять на інтернет надій не покладати. І для перестраховки -  здавати в інспекції ще й паперовий варіант декларацій. Якщо ж штраф вам таки виписали, але винні у цьому збої системи - йдіть до суду.

Дивіться також: Де і за скільки можна легально отримати візу в Італію

Ростислав Кравець, юрист : " Для того, щоб у подальшому у податковій інспекції не складалось враження, що цей підприємець є недобросовісним платником податків, що в нього постійно якісь проблеми".

Головного болю підприємці позбудуться ще не скоро. Мовляв, доведеться потерпіти, доки айтішники проведуть роботу над помилками. Тим часом  бухгалтери мають навчитися правильно працювати за європейськими стандартами

Олександр Охріменко, економіст : " Навіть якщо брати зарубіжний досвід - наприклад, тої ж знову таки Польщі, у них був час, коли теж почали переходити на електронну звітність. У них це зайняло майже 7 років".

Читайте: ЕС проверяет, почему украинцам не выдают визы

А ось митарі значних проблем із подачею декларацій електронкою не бачать. Кажуть, уже 95 %  платників ПДВ звітують через інтернет.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: визы айтишники сбой в системе
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1383