Обережно, смартфон! Розумні гаджети з"їдають гроші своїх власників. А ті навіть нічого не підозрюють. Їдуть за кордон, спілкуються у роумінгу, а коли повертаються до України, отримують астрономічні рахунки за мобільний зв’язок. Уже потім дізнаються: доки вони відпочивали, смартфон автоматично оновлював дані через інтернет. Один мегабайт інформації у роумінгу коштує, щонайменше, 100 гривень.

Одна телефонна розмова і три смс- повідомлення, відправлені з Росії, обійшлися їй у три тисячі гривень. Отримавши рахунок, Юлія не повірила своїм очам. Уже потім з’ясувала - у копійку влетіла через власний смартфон - він самостійно ходив в інтернет.

Каждый второй украинец стал жертвой кибератаки в 2012 году

Юлія Сеник, киянка : " Я на пошту не заходила, інтернетом не користувалася, а борг на три тисячі гривень приходить за користування інтернетом".

Напередодні поїздки дівчина телефонувала своєму оператору, щоб дізнатися про зміну тарифікації послуг.

Юлія Сеник, киянка : " Я вважаю, що консультант повинен був попередити про усі можливі ризики тим більше, після мого випадку я порадилася зі своїми знайомими, друзями, колегами - схожих ситуацій було дуже багато. Люди приїжджають з-за кордону, їм приходять рахунки більше 10 тисяч гривень".

За борги номер заблокували. Дівчина звернулася до компанії з письмовою претензією. Там пообіцяли розглянути листа протягом місяця. Юлія не мала змоги чекати, тому почала сплачувати борг частинами. Після кожного поповнення рахунку заборгованість  зростала. У компанії пояснили: такі проблеми у контрактних абонентів можуть виникати через закордонного оператора.

Євген Кражан, нач. департаменту компанії-мобільного оператора : " В данном случае, мы больше доверяем и пускаем клиента в кредит и здесь возникает как раз больше рисков. И задержки с тарификацией могут возникать в силу разных причин: передача информации, пока от других операторов к нам дойдет".

Sony готовит новый Playstation за $430

Щоб ваш персональний помічник не перетворився на кишенькового злодія, слід вимкнути інтернет у ручному режимі через налаштування пристрою. Виробники телефонів про це не завжди попереджають.

Олександр, досвідчений користувач смартфонів : " Когда вы едете со своим гаджетом в другую страну, то нужно как минимум отключить передачу сотовых данных для того, чтобы гаджет автоматически не находился в интернете и не использовал трафик".

Кількість таких, як Юлія, абонентів різко зростає під час свят і в період відпусток, кажуть у оператора. І обіцяють запровадити нову опцію: розсилати смс про необхідність автоматично вимикати сотову передачу даних. Поки що цю інформацію можна знайти лише на сайті компанії. Скарги неуважних клієнтів оператор обіцяє розглядати в індивідуальному порядку. Якщо ж домовитися з компанією не вдалося, звертайтеся до Нацкомісії зі зв’язку чи до управління захисту прав споживачів. І це не діє? Тоді йдіть до суду. Хоча виграти справу досі не вдалося жодному абонентові.

30 полезных офис-гаджетов, которые должны быть у каждого

Олександр Курінський , юрист : " Але це не говорить про те, що таку справу не можна вирішити у судовому порядку на користь абонента.  Люди для того, щоб користуватися послугами зв’язку гасять свою заборгованість. але це не позбавляє їх права у подальшому звернутись до суду для стягнення цих коштів або для зарахування їх як плату за подальшу послугу".

У Європі до служителів Феміди справа, як правило, не доходить. Там оператор зобов’язаний припинити закачування контенту, якщо рахунок перевищує 50 доларів. Іще один спосіб уникнути астрономічних боргів - брати послугу з роумінгу за передплатою.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, Google+, Facebook, Instagram.

Теги: деньги интернет гаджеты роуминг
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 3765
Загрузка...
Загрузка...