Українці сьогодні писали диктант національної єдності. Зазвичай за таку патріотичну справу береться більше десяти тисяч громадян. А тим часом чимало наших співвітчизників зізнаються, через роботу з комп'ютерами, вже забули, коли востаннє тримали кулькову ручку. Для охочих повернути собі майстерність письма - є майстер-клас із каліграфії. Базові - для початківців та професійні

Вероніка Чебаник , каліграф : " Це потрібно дизайнерам, тим хто працює з комп’ютерною графікою, в поліграфії. Їм потрібен рукописний шрифт. Але я вважаю, що це потрібно всім., тому що каліграфія - це такий вид мистецтва. який всім доступний".

Розвивати каліграфію радять молоді та людям похилого віку. Бо тактильний контакт та плавний розчерк пера водночас і пам’ять покращує, і заспокоює. А ще - це чудовий порятунок від осінньої депресії. 

Читайте також : Ошибки при подписании контракта с будущим работодателем

Вероніка Чебаник,  каліграф : " Тут енергія, а в комп’ютерний шрифтах енергії немає. То робиться швидко, але то робиться мертво".

Оксана  заробляє весільним декором. На курси пішла, бо у своїй роботі мусить красиво писати.  

Оксана Музика,  майстер весільного декору : "Я решила пойти на курсы каллиграфии, потому что это отличный способ разнообразить разные подписи и надписи в свадебном декоре. Пока я только учусь и пока у мены это получается не так, как у мастеров, но мне это очень нравится.  И мне, кажется, это добавляет изюминку".

Корисно знати : Образование за рубежом: Как подготовиться к магистратуре по программе Pre-Master

Чотири годинний майстер-клас обійдеться у півтисячі гривень. За ці гроші вас навчать базових навичок і дадуть необхідну літературу. Можна знайти   дешевше.  Щоб опанувати ази каліграфії, треба щонайменше три місяці щоденних занять. Професійні майстри набивають руку десятиліттями. Для Юлії Овчаренко каліграфія стала основною професією. Дівчина ілюструє книги та оздоблює обкладинки.

Юлія Овчаренко , художник-графік : " Дуже красиво, коли оформлюють книжки не готовими шрифтами, а декоративними написами. Це також може застосовуватись у виготовленні титрів, навіть у кліпах".

До недосконалості початківців дівчина звикла, а от проколи колег одразу в око впадають.

Юлія Овчаренко , художник-графік: " Коли почерк живий, нормально його сприймаєш, набагато більше ріже око, коли неграмотні якісь вивіски бачиш, логотипи".

Це цікаво : Знания карман не тянут или как можно заработать на своих талантах. Часть 3

Найпопулярніше письмо на курсах - скоропис. У широкий вжиток він увійшов ще двісті років тому.

Віталіна Лопухіна , каліграф : "Акти, документи, установи, тобто книжки ним не писались. загалом, він використовувався у державний установах".

Дивіться також : У Дніпропетровському музеї з'явився віртуальний екскурсовод

Щоб було чим виводити такі літери,  українські каліграфи замовляють приладдя з-за кордону. У нас такого не роблять. Та і шкіл бракує: у Харкові одна, а от у Києві - жодної. Дипломованих спеціалістів вчать лише  у столичному університеті декоративно-прикладного мистецтва.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: украинский язык праздник традиции
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 2168