Міжнародна рейтингова агенція "S&P" встромила ніж у спину Європейському союзу. Компанія понизила рейтинги 8 із 17 країни ЄС. Найвищої оцінки, зокрема, позбавили Францію та Австрію. Також рейтинг погіршили Іспанії, Італії, Словаччині, Словенії, Португалії та Мальті. Спеціалісти агенції своє рішення пояснили просто: мовляв, у регіоні незадовільний економічний і фінансовий стан. Утім, зауважили, що ЄЦБ та влада ЄС мають усі важелі, аби ситуацію поліпшити та повернути довіру інвесторів.

Джон Чеймберз, спеціаліст рейтингової агенції: «Наразі уряд ЄС уже вжив заходів. Так, посадовці запровадили більш жорстку фінансову політику. Але цього замало. Вони ніби неправильно розуміють суть проблеми. Слід комплексно підходити до її розв'язання».

Німеччина найвищої оцінки поки що не втратила. Утім, щодо цієї держави у "S&P" таки змінили прогноз на негативний. Аналітики зазначають: зниження рейтингу половини європейських країн ставить під загрозу створення Європейського Стабілізаційного Фонду. В уряді ФРН погоджуються. Тому оголосили американським рейтинговим агенціям війну. Німецька влада закликала держави ЄС створити власну, європейську рейтингову агенцію.

Джеремі Годішон, економіст: «Зниження рейтингу низки європейських країн суттєво завадить цим державам на шляху виходу із кризи. Німецька влада вважає, що американці роблять це навмисне. Тож німці прагнуть створити авторитетного регулятора, на противагу американським».

Разом із тим, в агенції погіршили прогнози не всім. Як не дивно, але рейтинг багатостраждальної Греції у "S&P" залишили незмінним. Нині становище країни оцінюють як перед-дефолтне. На ринках такий показник також називають сміттєвим. Інші агентства за визначення рейтингів країн єврозони поки що не беруться. Принаймні, анонсів про такий масштабний перегляд оцінок не надходило.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 567