Страхові компанії масово відмовляють водіям у виплаті компенсацій за полісами автоцивілки. Пояснюють -  страхові свідоцтва - крадені. Тож платити за ними - не хочуть.  Автолюбителі, тим часом, пересідають на метро й маршрутки. Бо доки триває паперова тяганина, відремонтувати свої машини вони не можуть. А ті, хто на автомобілі заробляє, -  ще й збитки рахують.

Див. також: Перевзуваємось знову. Водії автівок змінюють взуття на зимове

Якщо один автомобіль потрапляє в аварію, без роботи одразу лишаються три таксисти, розповідає керівник транспортного підприємства Владлен.

Владлен Ворона - заступник директора АТП: "Автомобіль простоює, люди без роботи, а страхова компанія не може прийняти рішення . Оце  в нас є дуже велика проблема. Тому що автомобіль таксі не повинен простоювати".

Див. також: Таксисти страхуватимуть пасажирів

Раніше страховики мали виплатити компенсацію протягом місяця. Якщо не встигли, водій скаржився до моторного бюро і там повертали гроші із членських внесків. Тепер компанії можуть думати три місяці. А бюро відшкодує страхову суму, лише після того, як фірму юридично визнають банкротом. Щоб гаманець не худнув в очікуванні милості страховиків, Владлен разом із підлеглими створив власний фонд. Із нього і беруть гроші на ремонт пошкоджених авто. Утім, такої змоги не мають понад 60 тисяч водіїв, які не можуть вибити зі страховиків своїх компенсацій.

Андрій Антонюк - член правління Української таксомоторної асоціації: "Страхові компанії заявили, що їхній страховий поліс фальшивий або втрачений. Виходить, що перевізник, заплативши за страховий поліс, сподівається на те, що він законний і правильний, звертаючись за компенсацією не може отримати ніяких гарантій, нічого".

Корисно знати: Обережно, страхова компанія. Нові хитрощі страховиків по КАСКО

Страхові компанії примудрилися загубити 64 тисячі бланків автоцивілки. Стверджують:  грошей від водіїв за цими полісами не отримували. Якщо взяти середню вартість поліса - 260 гривень. Виходить, що у повітрі зависло понад 16 мільйонів.

Насправді ж ці кошти осіли у кишенях нечистих на руку агентів, не на камеру пояснюють гравці ринку.

Читайте: Страховые компании потеряли 64 тыс. полисов ОСАГО. Их продают на дороге

Борис Візіров - гендиректор моторного страхового бюро України: "Сама проста система на сьогодні, яка дозволяє перевірити чинність полюсу - сайт бюро, де з легкістю, безкоштовно можна перевірити, чи я не обманутий, чи дійсний мій полюс чи не дійсний.  Вимагати довіреність на представлення таких послуг".

Тетяна Наконечна – журналіст: "На сайті моторного бюро обираємо розділ перевірка наявності і дійсності полісу. Він знаходиться внизу. Заходимо до Централізованої бази даних і вводимо серію та номер поліса. Пошук. все гаразд. система каже: документ – діючий".

Читайте: Страховщики придумали новую "уловку", как не возмещать ущерб по КАСКО

Нерідко водії самі наживають собі проблем, кажуть страховики. Коли купують поліси у сумнівних агентів.

Андрій Перетяжко - перший віце-президент страхової компанії: "Сэкономив сегодня 50-100 гривен, вы завтра можете столкнуться  с судебным иском на тысячи и десятки тысяч гривен. Нельзя выбирать только по принципу цена или по принципу - мне удобно сегодня купить этот полис".

Сьогодні серед гравців ринку немало так званих бульбашок, які взагалі не мають грошей, щоб компенсувати збитки, та й не збираються цього робити, бо не сьогодні-завтра збанкрутують.

Тетяна Наконечна, Кирило Ліхачьов, Сергій Коренєв, новини UBR.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: осаго каско автогражданка полис страховка
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 3553