Старий Київ забудовники перетворюють на руїни,  де згодом збираються  споруджувати офісні центри та готелі.  Перед Новим роком розпочали будівництво на фундаменті Десятинної церкви. Планують звести храм.

Ольга Козловська, громадська діячка: «Зняли забар і почали роботи. В ніч з неділі на понеділок за тиждень до нового року було вивезено 200 камазів землі з огородженої зеленим забором ділянки - це кілька метрів у глибину. Там намагалися зробити фундамент для підмурівок храму, який збираються будувати».

Забудувати інвестори мають намір і Андріївський узвіз. Активісти кажуть, що про реставрацію легендарної вулиці навіть не йдеться. Нині її перерили і ремонтують комунальні мережі.

Олександр Бригінець, голова комісії Київради з питань культури і туризму: «Для чого реконструювати, для того, щоб вони стали потужнішими і до них можна було приєднати ті жахливі будинки, які ви бачили на малюнках.Таким чином сьогодні ця вулиця планує перетворитись в офісно-торгово-готельний комплекс, а всі ті приміщення, які займають художники по троху намагаються ліквідувати».

Приміщення для потреб будівництва хочуть забрати у місцевих малярів. Тобто вигнати їх із власних майстерень. Будинок, де працюють 100 митців, уже визнали пожежонебезпечним.

Микола Сологуб, художник: «Прям перед новым годом 30 числа бумажку на дверь наклеили, что выселяйтесь отсюда, в течении праздников до 4 числа, тоесть до вчера, потому что у вас не все в порядке с пожарными делами. Все мастерские, все галереи два раза в год наверное обязательно всех трусят - выселяйтесь, убирайтесь, это не ваше, а чье это? Эсли нас здесь не будет, ну улица умрет и все».

Тож художники обіцяють -  шляхом розголосу боротимуться до кінця. Аби Андріївський узвіз не втратив свого колориту. 

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 564