Керівництво Федеральної Резервної Системи Сполучених Штатів вирішило зберегти облікову ставку на мінімальному рівні: 0,25%. Принаймні до кінця 2014-го. Раніше тримати планку збиралися до літа наступного року. Обсяг держоблігацій, що їх Мінфін скуповує з ринків, також залишили незмінним. 400 мільярдів доларів.

Бен Бернанке, голова ФРС США: «Ми хочемо повідомити, що економіка Сполучених Штатів увійшла в новий рік із вищими показниками, тому ми готові підтримувати її і надалі. Збільшення облікової ставки може негативно вплинути на майбутнє зростання господарства. Тож воліємо й надалі активно моніторити ситуацію на ринках».

Бен Бернанке також заявив, якщо ситуація в економіці країни погіршиться - Федрезерв готовий запустити третій етап програми кількісного пом’якшення. Разом із тим, спеціалісти регулятора оприлюднили власні прогнози економічного майбутнього Америки. Так, за їхніми підрахунками ВВП Штатів до 2014-го зросте в середньому на 2,5%. Інфляція збільшиться на 1,5%. А рівень безробіття в країні очікують на рівні 8,5%. Хоча в останньому більшість аналітиків засумнівалися.

Майк Пондз, аналітик: «Зараз рівень безробіття в країні становить 9,2%. Для того, щоб за рік він знизився до 8,5%, слід вживати заходів. А уряд цього не робить. Тож, прогноз найімовірніше бажаний, аніж реальний».

Проте заяви американського Федрезерву позитивно вплинули на динаміку ринків. Індекси поповзли вгору. " Dow Jones " додав 0,6%. "S&P 500" – 0,9%. А " Nasdaq" зріс на 1,15%.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 678