Депутати дійшли і до рієлтерів.  Розробили законопроект, що передбачає створення на ринку контролера за посередниками під час продажу нерухомості. Їм потрібно буде пройти спеціальне навчання, скласти іспит та отримати сертифікат і свідоцтво, оплативши відповідні послуги. На думку народних обранців, це допоможе очистити ринок від аферистів.

Ігор Прасолов, народний депутат України: «Будет создана Риэлтерская палата, как предполагается в законопроекте. В этой Риэлтерской палате будет одна из функций - это сертификация. Т. е. человек не будет иметь права заниматься риэлтерской деятельностью без сертификации. И ещё такой нюанс: я попытался в этом законопроекте сделать акцент на саморегулировании рынка.»

Водночас рієлтерська палата зможе позбавляти сертифіката, і відповідно права надавати послуги посередників. Існуватиме вона на внески своїх членів. Також, за словами депутатів, у регулюванні ринку нібито братиме участь одне з міністерств. Та в Асоціації фахівців із нерухомості переконані: таким чином планують створити державного монополіста із необмеженою сферою впливу. 

Сергій Злидень, керівник Асоціації фахівців з нерухомості: «Вот это и заложена коррупционная коррупционно-монополистская схема. При том что все, кто в Риэлтерской палате делегируется якобы от общественных организаций, им не запрещено заниматься личным бизнесом, бизнесом риэлтерских структур. Подразумевается, что все они имеют свои агентства недвижимости.»

Рієлтери звернулися до прем'єр-міністра з проханням не допустити ухвалення відповідного законопроекту. Кажуть: в Кабміні неодноразово заявляли про неприпустимість створення нових  бар'єрів для ведення бізнесу.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 656