Кредитні спілки заборгували українцям майже 2 мільярди гривень. Коло розбитого корита залишилися 50 тисяч вкладників. Негаразди почалися у часи кризи. У 2008-ому всього за кілька місяців курс долара зріс із 5 до 8 гривень. Пів сотні фінустанов розсипалися. Клієнти не можуть отримати свої депозити назад. Третина постраждалих - пенсіонери. У профільній асоціації зізнаються: винна не тільки зміна вартості валюти, але й самі спілки. Деякі з них видавали позичальникам до 5-ти мільйонів гривень на розвиток бізнесу. Існували і шахрайські схеми, коли набравши грошей, установи просто зникали. Втім, таких випадків не багато. Повернути свої накопичення людям має допомогти держава.

Петро Козинець, президент Національної асоціації кредитних спілок: «Доручити  якійсь державній агенції викупити зобов'язання кредитної спілки до суми... скажемо, 25-ти тисяч гривень. Це займе тільки третю частину від всіх. Тому, що там велика кількість людей з маленькими вкладами. І потім має виконавча служба стягнути ті борги, які є у вкладників.»

 Юристи впевнені: чекати повернення своїх депозитів - справа марна. Адже держава, яка повинна захистити вкладників, і в вус не дує. 

Анатолій Соболевський, юрист: «Держфінпослуг пішло за таким принципом... зняти з себе відповідальність. Яким чином? Вони просто у відповідний момент, коли побачили, що дуже велика заборгованість - і держава несе за це безпосередню відповідальність вони у відповідний момент просто зняли їх із реєстрації. Але заборгованість то залишилась. Споживачу не важливо, є зареєстрована у Держфінпослуг кредитна спілка чи ні - йому потрібно вернути свої гроші.»

Утім, розчарувалися у кредитних спілках далеко не всі українці. Нині в нашій державі діють близько шестисот подібних фінустанов. Свої кошти їм доручили зберігати півтора мільйона клієнтів. Ризик неповернення залишається. Адже схеми перекладення проблемних активів на інші організації, або Фонд вкладників таких спілок в Україні й досі не існує.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 661