Приватні інвестори не можуть самотужки кредитувати будівництво житла. Тож сподіваються на держпідтримку вже в наступному році. Що ж до цін на нерухомість, то певний час вони не зростатимуть.

Петро Шилюк, директор домобудівного комбінату: «Як мінімум, перше півріччя ціни не будуть збільшуватися, тому що три останні роки вони сіли так уже низько. Але як тільки появляться кошти, як тільки запрацює іпотека, будуть кредити – ціни обов’язково збільшаться, тому що появиться більший попит.» 

Попит підігріє і Державна іпотечна установа. Випустить облігацій на півмільярда доларів. Уже в першому півріччі 2012-го - обіцяють у держструктурі. Такій новині забудовники радіють. 

Лев Парцхаладзе, директор будівельної компанії: «Если ипотечная установа сегодня выпустит облигации и привлечёт деньги, то я думаю, что у них проценты могут быть неплохие для рынка и для доступного жилья это может очень сильно помочь. На самом деле, до 10% - это ещё терпимо. Свыше - это очень тяжело обслуживать.» 

Однак планам будівельників можуть завадити податківці. Наступного року народні обранці планують дозволити митарям контролювати угоди з купівлі-продажу нерухомості. А все через те, що українці повинні реалізувати житло за ринковими цінами та сплачувати більші податки. Адже через заниження вартості помешкань під час їх продажу, щороку бюджет країни втрачає майже 2,5 мільярди гривень.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 454