Інвестори в будівництво квартир – власники цільових облігацій,  можуть залишитися без своїх грошей. У разі виникнення проблем у забудовника, місцева влада може скасувати його право на користування земельною ділянкою. Але  кошти вкладникам повертатимуть не в усіх випадках. Приклад – несплата оренди.  

Володимир Ігонін, провідний юрист правничої компанії:  «Застройщик, получив землю эту, арендную плату не выплачивает. Соответственно город недополучает эти платежи. И соответственно город имеет право расторгнуть этот договор и не возмещать такие убытки инвесторам.»

Теоретично збитки інвесторів має компенсувати забудовник. Але він вже гроші витратив на матеріали чи навіть майже добудував об’єкт. Але через втрату права на ділянку здати його не зможе. Процедура пошуку нового підрядника,  продаж йому недобудови та передачі права на землю може затягтися на кілька місяців. Не обійтися у таких справах і без судів. 

Ігор Бєлкін, юрист правничої компанії: «Если застройщик лишился права на данный зем. участок он понесёт убытки. И далее в судебном порядке будет доказывать, что эти убытки были понесены по вине органов местного самоуправления.»

Поки забудовник і місцева влада не завершать усіх судових суперечок, інвестору годі сподіватися на повернення грошей. Жодна зі сторін їх не платитиме. Так само добудовувати об'єкт у цей час теж ніхто не буде.

Органам місцевої влади знадобляться додаткові гроші. Кабмін хоче щоб вони несли фінансову відповідальність перед власниками цільових будівельних облігацій, якщо влада прийняла рішення про призупинення або скасування права забудовника на користування земельною ділянкою.

Володимир Ігонін, провідний юрист правничої компанії: «Цель этих изменений была в том, чтобы вернуть доверие к целевым облигациям, направленным на инвестирование в жилищное строительство. Для того чтобы снизить риски инвестиций для частных лиц.»

Захист вийшов недосконалим. Бо місцева влада виплачуватиме не всю вартість облігацій. А тільки номінальну. А вона, як свідчить практика, значно нижча від ринкової. Ще одне неузгоджене питання – термін відшкодування.

Ігор Бєлкін, юрист правничої компанії: «Местный совет обязан принять решение и либо внести изменения в бюджет текущего года либо предусмотреть затраты такие в бюджете следующего года. Но Совет является коллегиальным органом. И никто не может гарантировать достаточное количество голосов для принятия соответственных поправок.»

Обставини можуть скластися взагалі не на користь інвестора. Якщо забудовник використовував земельну ділянку не за призначенням, порушив законодавство чи умови договору то органи місцевої влади звільняються від покриття збитків вкладника.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1079