Вже у п’ятницю із київського заводу Радикал почнуть вивозити токсичні відходи. Першу партію хлоро-органічних сполук мають спрямувати за кордон. А ось за стінами підприємства все ще залишається   понад сто тисяч тонн небезпечних речовин, серед них і з ртуттю. Тим часом навколо заводу вирує життя - бізнесмени відкривають нові офіси та зводять споруди.

Уляна Дрючкова, журналіст : " За цією огорожею знаходиться так званий другий Чорнобиль. Це колишній завод радикал, який працював до дев’яносто шостого року. Зараз навколо тут офіси, спокійно пересуваються автомобілі та пішоходи. Хоча тут досі знаходиться близько ста тридцяти тисяч тонн токсичних відходів".

Читайте також: Киевлян ожидает токсическая угроза

Дарницький район. По битій дорозі сюди може дістатися будь-хто. Про небезпеку великого підприємства кажуть лише такі наліпки. На територію вхід відкритий. Із п’ятдесят четвертого року тут на весь радянський союз виготовляли каучук, хлор, сірчану та  соляну кислоти та іншу хімію. До дві тисячі п’ятого звідси вже вивезли більше ніж 500 тонн насиченого ртуттю металу. На черзі - хлоро-органічні відходи.

Людмила Денисюк, керівник ГУ промисловості, інноваційної політики : " На заводі Радикал вивозиться перша партія хлоровмістимих відходів. Це 4,5 тони".

Вивозитиме та утилізуватиме токсичні відходи приватна компанія, що напередодні виграла тендер. Щоправда, куди транспортуватимуть хлоровмісні залишки та у скільки це обійдеться бюджету, чиновники не кажуть. Бояться, аби не зурочити.

Цікаво знати: Украинские отходы будут утилизировать немцы

Анатолій Голубченко, заступник голови КМДА : " На сьогоднішній день важко сказати скільки буде коштувати тонна вивезених відходів, бо ми ще не проводимо і не проводили переговорів по вартості, поки що розмова йде тільки куди можна вивезти. а потім уже сама робота. Це буде однозначно закордоном, куди? Ми не можемо сьогодні сказати".

Тим часом відходи, що містять ртуть, почнуть збирати та відправляти на утилізацію лише у наступному році. Завершити мають у дві тисячі сімнадцятому. Всього на очистку території необхідно, мінімум, сто тридцять п"ять мільйонів гривень. Та це, кажуть науковці, лише верхівка айсберга.

Актуальный бизнес сегодня - топливо из мусора

Анатолій Кошулько, науковий співробітник інституту Кібернетики : " Якщо попаде ртуть у Юрський водоносний горизонт, це для Києва трагедія. Багато ртуті накопилося в підземних, ґрунтових я підкреслюю водах. Там три водоносних горизонти".

Як очистити підземні води насичені ртуттю, чиновники поки  що не знають. Проте на це, кажуть, грошей потрібно у кілька разів більше, ніж на вивезення та утилізацію власне відходів.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: утилизация промышленнность токсичные отходы
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1258