Перейшли межу - заплатіть штраф. У нових правилах для спрощенців придумали додаткові фінансові стягнення. Якщо підприємець перевищив дозволений законом ліміт доходів - віддасть шосту частину від перевищеної суми.  Спрощенці 3-ї та 4-ї груп, яким потрібно буде платити податок 3 відсотки + ПДВ, або 5 відсотків без ПДВ, обиратимуть потрібний варіант не самі.

 

Оксана Пукшин, експерт з економічних питань
Якщо говорити про 5 відсотків то там виходить взагалі ситуація така що, якщо вони включають податок на додану вартість в обкладання 5 відсотками. То вони платять 5 відсотків, але є такий цікавий пункт - якщо вони відповідають вимогам пункту 181.1, а тут вказано, ті хто досягли обороту 300 тисяч вони повинні зареєструватися платниками ПДВ і подавати декларацію та звітність по ПДВ. Як можна досягти 5 мільйонів, тих що поставили для юридичних осіб під єдиний податок, який платиться 5 відсотків, при тому всьому, що я декілька раз перечитувала цю норму і зрозуміла так, якщо вони досягли 300 тисяч обороту, то вони повинні зареєструватися платниками ПДВ і перейти на 3 відсотки, або взагалі відмовитись від спрощеної системи оподаткування. Якщо ми маємо на увазі контрагентів, про які повинні відчитуватись суб'єкти підприємницької діяльності, то так вони повинні будуть у розрізі усіх контрагентів показувати свої доходи від кого вони отримали доходи і саме відображення доходів і витрат вони повинні будуть зображені в розрізі контрагентів. А ви розумієте, що спрощена система, це вже не спрощена система якщо ми будемо подавати звіти в розрізі контрагентів."

А ще законом передбачене - посередництво. Та оптова торгівля -лише для підприємців третьої групи. Наразі зміни до Податкового кодексу чекають підпису Президента.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 769