У Болгарії знайшли найстаріше місто у Європі. Йому більше 4 тисяч років. А жили - самі багатії. Адже місцеві жителі торгували сіллю, яка тоді була на вагу золота.  Болгарські археологи знайшли найстаріше місто Європи. Йому - більше семи тисяч років. Знайшли старовинне поселення неподалік від сучасного міста Провадія. За припущенням, існувало містечко близько 4 тисяч 700 років до нашої Ери. Таким чином, воно на півтори тисячі років старіше за давньогрецькі міста. Вчені припускають, що населення старовинного містечка було невеликим - усього триста п`ятдесят мешканців. А жили вони за рахунок видобутку солі.

Читайте також : В Британии ждут наплыва мигрантов из Болгарии

Василь Ніколов, професор археології : " Вони випарювали солону воду у керамічних чашах і так отримували сіль. Ось ці соляні цеглинки використовували у якості грошей. На сіль міняли продукти, одяг, коштовності".

У ті часи сіль цінили на вагу золота. У місті археологи знайшли печі, які виготовляли до 25 кілограм солі за раз. Тож поселення буквально купалося у розкошах.

Корисно знати : Сколько стоит жизнь в Болгарии

Маргарита Лінчева, археолог : " У містечку жили в основному багатії. Ми знайшли дві могили, де імовірно були поховані дуже заможні люди. В однієї з жінок була зачіска у вигляді булочки, у її волоссі ми знайшли спіральну мідну застібку. Скоріше за все зачіску їй робили перукарі".

Солевари жили у двоповерхових будинках, що було справжньою розкішшю на той час.  А навколо містечка була збудована велика кам`яна фортеця. 

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: архитектура город болгария
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 737