Наказ Наполеона підірвати Кремль продадуть з аукціону. Торги пройдуть у Парижі. А ось організатори торгів уже в очікуванні битви за двохсотрічний лист між російськими та французькими колекціонерами.

У Франції виставили на торги рідкісний лист Наполеона. У жовтні 1812 року французький імператор написав військовому командиру в Москву. У дорученні французькому офіцеру наказали підірвати Кремль. Частково наказ виконали, а щоб відновити історичні споруди, знадобилося понад століття.  Унікальний лист становить велику цікавість для колекціонерів та істориків.

Дивіться також : Тепер українське мистецтво не лише для краси - на ньому щей добре заробляють

Жан-Кристоф Шатенье, представник аукціонного дому "Ампір": " Цей лист - унікальний. Адже Наполеон кодував своє послання, аби його не могли перехопити російські спецслужби. Тоді імператор перебував у важкому психологічному стані - він покинув  Москву, росіяни наступали на п'яти французькій армії, провізія закінчилася. Тож цей наказ - це фактично крик відчаю".

100 років тому з Лувра була викрадена "Мона Ліза"

Листи Наполеона до Росії - велика рідкість. Адже майже усю кореспонденцію тих часів загубили чи перехопили російські військові. За лот планують отримати щонайменше 15 тисяч євро.  А розпочнеться аукціон у Франції 2-го грудня.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: аукцион франция письмо
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 739