У Житомирі вже вкотре хочуть закрити обласний педагогічний ліцей. Навчальний заклад для здібної та обдарованої молоді з сільської місцевості, лідера області за кількістю перемог в найрізноманітніших учнівських олімпіадах, держава відмовляється фінансувати. Причина - найбанальніша - у Бюджетному кодексі України немає понять "ліцей" та "ліцей-інтернат". А відтак фінансування освітніх закладів із таким статусом не є прерогативою обласного бюджету.

Про те, що в Житомирі можуть закрити ліцей для обдарованих дітей , його керівництво дізналося ще три роки тому. Після державних перевірок обласне управління попередили - фінансування такого закладу не передбачено. Бо в бюджетному кодексі назви "ліцей" немає.

Место, где хочется учиться. Идеальное студенческое общежитие

Место, где хочется учиться. Идеальное студенческое общежитие

Людмила Корінна, директор житомирського педагогічного ліцею: "У 2009 році у нашому навчальному закладі була перевірка ГоловКРУ і ГоловКру прийняло таке рішення – записало головному управлінню нашому освіти і науки області про те, що це неправомірне фінансування навчального закладу".

Поступаем в бизнес-школу: Три полезных совета по написанию эссе

Поступаем в бизнес-школу: Три полезных совета по написанию эссе

Однак облрада на попередження закривала очі. Та всупереч чинному законодавству виділяла  закладу кошти. А паралельно з цим лобіювала зміни до Бюджетного кодексу, аби захистити один з найкращих у регіоні осередків освіти.

 

Олександр Пастовенський, керівник управління освіти і науки обласної ради: "Управлінням освіти були підготовлені проекти десятків листів на Міністерство освіти, на Міністерство фінансів, на Верховну Раду, на Кабінет Міністрів України для того, щоб внести зміни до статті 90 Бюджетного кодексу України, щоб унормувати діяльність отаких закладів".

 

Как дети из трущоб учатся грамоте в Индии

Как дети из трущоб учатся грамоте в Индии

Питання ставили навіть на голосування Верховної Ради, однак охочих уберегти освітні заклади там виявилося небагато. Викладачі та батьки шоковані й обурені. Вони готові до кінця відстоювати збереження закладу.

Олег Коваленко, учитель фізики: "Можна, звісно, причину знайти…в законодавстві можна знайти, що там десь щось не написано чи щось некоректно сформульовано. Але ж закривати такий заклад тільки із-за того, що десь не має двох слів у законі…може простіше підкоректувати закон, чим ліквідувати ліцей".

Сколько тратят на свои стартапы выпускники Стэнфорда и Гарварда

Сколько тратят на свои стартапы выпускники Стэнфорда и Гарварда

Юрій Кондратюк, голова батьківського комітету: "Батьки хочуть, щоб там діти вчилися!... Я як батько буду за це боротися,як тільки зможу, і надіюсь, що якісь…ну..зернина, я перепрошую, логічного розуму в цій державі є. Ну для чого рушити не збудувавши".

Топ-10 занимательных фактов о студентах

Топ-10 занимательных фактов о студентах

Наразі наближається нова перевірка бюджетів на території  Житомирської області, відтак надалі   фінансувати навчальний заклад обласна рада відмовляється. Щоправда, кажуть чиновники, закрити осередок не дозволять. Уже готують звернення до Кабінету Міністрів, аби можна було ліцею виділяти кошти з міського бюджету. Це Кодексом передбачено.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: бюджет образование лицей
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 2503