У Києві показали  двадцяти-пяти-кілограмову енергоощадну лампочку. У такий спосіб творці закликали українців бережливіше ставитися до енергоресурсів. А далі хочуть лампочці встановити і справжній пам'ятник.

Олена Лоскун, журналіст : " У Києві з"явиться пам’ятник лампочці. Ось це його проект. Зроблений він зі сталі. Де встановлять справжній монумент - творці поки не знають".

Валентин - студент. Це перша серйозна робота молодого скульптора. Каже:  трудився над нею всього два тижні. І потягнула 25-ти кілограмова лампочка  на три з половиною тисячі гривень.

Дивіться також: Енергоощадні лампи служать довго, споживають мало, але мають ртуть

Валентин Гетьман, скульптор : " Ідея взята, що звичайна лампа , рідна вже знайома,  всередину закладене сонце. Як символ денного сонця, до якого тяжіють всі лампи".

Лампочка ця - енергозберігаюча. Подібними користуються чимало країн Європи. Вони запровадили табу на ввіз та виробництво ламп розжарювання. В Україні ж третина населення вже має люмінесцентні освітлювальні  прилади. Це за неофіційними даними. Причому, їх використовують переважно люди із середнім та високим рівнем достатку.

ВІДЕО: Керуй світлом у кімнаті зі свого смартфону

Денис Ворошилов, стратегічний директор підприємства-виробника ламп : " Лампы накаливания  стоят от 3 до 5 грн. Светодиодная - её цена колеблется  от 70- 150 грн. Но при этом строк службы светодиодной  от 30 до 50 тыс. часов. Это в диапазоне от 4 до 6 лет. Экономия чистая на 1 лампе будет  700 грн".

Зробити лампочки Ілліча історією - пробує і вітчизняний уряд.  Повний перехід на енергоощадні Кабмін запланував на 2014-й рік. А у понеділок у чергове відзначатимуть Всесвітній день світла.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: памятник лампочка електроенергия
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1691