Українцям доведеться мерзнути взимку. "Нафтогаз" обмежує подачу палива для котелень. Усе через борги. Громадяни, зокрема ті, що платять справно - у  заручниках. Бо відсудити компенсацію за ледь теплі батареї навряд чи вдасться.

Читайте також : Киев погасит долги за тепло

У морозну зиму українці будуть жити без газу та без тепла. Місцеві органи влади щотижня отримують попередження від облгазів про відключення підприємств теплокомуненерго від поставок блакитного палива. Усе через борг у 10 мільярдів гривень. Він виник, бо держава щороку компенсує лише невелику частину різниці у тарифах на газ для населення. Тож міста просять борг списати. А от українці у цьому випадку стали заручниками.

Ярослав Рабошук, експерт аналітичного центру асоціації міст України : " Просто населення отримає неякісні послуги, у них в домівках не буде відповідна температура, яка відповідатиме певним стандартам. Ми маємо факти, коли під час опалювального сезону, початку опалювального сезону, були відключення в окремих містах від газопостачання".

Корисно знати : Как установить солнечную батарею в своем доме

За ледь теплі батареї або ж відсутність тепла взагалі, мешканці можуть вимагати компенсації. Але юристи кажуть, на практиці звернення до суду неефективне та й економічно не вигідне.

Ігор Мельник, юрист : " Оскільки це звернутися до суду коштує звернення до адвоката, держмито зараз підняли - це потрібно витратити меншою мірою ще 50 доларів для того щоб звернутися до суду. Щоб виграти компенсацію у 300 гривень".

Дивіться також : Сімферополь посеред зими може лишитися водопостачання і опалення

Інша річ, коли було б безкоштовне звернення до органу захисту прав споживачів. А той мав би право врегулювати це на рівні ЖЕКів, або теплокомуненерго. Нині ж громадяни беззахисні.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: тепло квартира газ україни
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 2159