Американський штат Каліфорнія накрила паливна криза. Ціни на бензин в окрузі виросли до п’яти доларів за літр. Жителі штату скаржаться, але їздять. Кажуть: іншого виходу не має, - доводиться економити на інших речах. 

В американському штаті Каліфорнія –  паливна криза. Третій день поспіль ціни на бензин в окрузі оновлюють історичні максимуми на тлі дефіциту ресурсу.  До цього призвело рішення  адміністрації штату  зупинити роботу нафтопереробних заводів. Нині вартість літра бензину там перетнула позначку у півтора долара.  Це на 22 % більше ніж загалом по країні.

Читайте також: В Калифорнии разразился бензиновый кризис

 Річард Баррера, житель Лос-Анджелеса : " Так це сильно позначається на моєму гаманці. Але бензин мені потрібен кожного дня, щоб пересуватися містом. Тож, у мене просто немає іншого виходу, як приїхати на заправку та заплатити стільки, скільки мені скажуть".

Вартість бензину в Каліфорнії почала зростати ще в серпні, після пожежі на НПЗ Шеврон у Річмонді. Різкий стрибок стався на початку жовтня після того, як інша компанія -  Ексон Мобіл- вимушено скоротила виробництво на одразу кількох підприємствах через масштабну аварію в енергосистемі.  Налагодити закупівлі ресурсу в інших штатах  не можуть: з одного боку, Каліфорнія  відрізана від нафтопроводів. З іншого - прилеглі НПЗ виробляють занадто "брудний" для місцевості бензин. За законами штату, з квітня по жовтень тамтешні автомобілісти повинні використовувати "літнє" пальне, яке чистіше, але дорожче.

Корисно знати: Как экономить топливо

 Каванда Сміт, жителька  Лос-Анджелеса :  "З ціною у п’ять доларів за галон! Мені прикро, але доводиться економити на інших речах. Приміром, на вечерях в ресторані, чи новому одязі. Сподіваюся, ця криза триватиме не довго".

Врегулювати ситуацію вирішив губернатор штату   - Джеррі Браун. Він звернувся до місцевих регуляторів  із проханням дозволити продажі "зимового типу" пального раніше, принаймні, цього року.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: бензин калифорния криза
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 874