Словенці обрали президента. Новим главою держави став колишній прем`єр - Борут Пахор. Новий лідер Словенії мусить вирішити не просте завдання - витягти країну з кризи. Адже у Словенії - найбільша рецесія серед усіх країн Євросоюзу.

Читайте також : Словения выбрала президентом экс-премьера

У Словенії  оприлюднили  результати президентських виборів. Новим главою держави став колишній прем'єр Борут Пахор. Опозиційний кандидат набрав приблизно 67 із половиною відсотків голосів, майже вдвічі випередивши чинного главу держави Даніла Тюрка. Новий лідер Словенії заявив, що немає такої проблеми, якої б не розв’язав його уряд. Борут Пахор зазначив, що домовиться з усіма політичними опонентами.

Борут Пахор, переможець президентських виборів : " Я обіцяю громадянам: ми витягнемо  країну із кризи. І ви побачите, як міць та авторитет Словенії у Європі зростатиме. Словенські зірки світитимуть на міжнародному небі та будуть яскравим орієнтиром для нинішніх і майбутніх поколінь. Я в цьому переконаний".

Читайте також : Янукович поздравил украинцев с годовщиной референдума по независимости

Голосування відбулося за рекордно низької явки виборців - менше ніж 32 %.  Водночас перегони супроводжували масові безлади. Так, у столиці Любляні в сутичках із поліцією зазнали ушкоджень 15 осіб. Словенці виступали проти скорочення держвитрат  та збільшення податків. На думку аналітиків, рецесія у Словенії - одна з найсильніших з-поміж країн Єврозони. За чотири роки економіка держави ослабла на 9 %.  

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: словения президент выборы
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 911