В Сполучених Штатах - день ікс. Американці обирають нового президента. Хто саме очолить країну, чинний лідер Барак Обама чи його опонент Міт Ромні, стане відомо вже до кінця дня. Громадяни Сполучених Штатів сьогодні оберуть 45-го президента країни. Вибір робитимуть між демократом і чинним керівником Бараком Обамою та його опонентом - республіканцем Мітом Ромні. До дня волевиявлення, обидва претенденти підійшли з майже рівними шансами. Ще вчора соціологічні опитування стверджували, що за кожного з кандидатів готова голосувати рівна кількість виборців. 

Читайте також : На выборах в США проголосовали первые избиратели

 Даян Грехем, жителька Діксвіля: " Просто робіть те, що вважаєте за потрібне. Голосуйте за того, кого краще відчуває ваше серце. Робіть так, як вам здається правильним".

Варто відзначити, що за чинною у Сполучених Штатах конституцією, президента і віце-президента обирають не прямим, а двоступеневим голосуванням. У день волевиявлення, американські виборці віддають свої голоси делегатам, яких призначають партійні з'їзди  штатів. А їх кількість визначається числом  представників кожного штату в Конгресі. Загалом, згідно із американським законодавством, у виборах беруть участь 538 делегатів. Для перемоги на виборах, достатньо набрати 270 голосів. Відтак, ім’я нового президента громадяни  Штатів дізнаються  вже увечері дня голосування. 

Цікаво знати : За день до выборов рейтинги Обамы и Ромни сравнялись

 Таннер Тілотсон, жителька Діксвіля : " Американці – розділена нація. Це довели навіть результати соціологічних опитувань. Ми не можемо одноголосно обрати нового лідера. Але, може, це й на краще. Кожен має право на власну точку зору та шанс обрати собі майбутнє за власним бажанням".

Премаркет: Рынки - в ожидании выборов в США

Зауважимо, сьогодні одночасно з президентськими відбудуться вибори до конгресу Сполучених Штатів: повністю оновиться його палата представників, де нині більшість становлять республіканці, і на одну третину - сенат, у якому панують демократи. Інавгурація новообраного президента запланована на 20 січня 2013 року.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: сша выборы голоса
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1198