П’ята частина новообраних депутатів - брати, свати та родичі. Друзів та товаришів, що допомогли один Одному потрапити до парламенту іще більше. Непотизм у владі - то вже звична річ для України, але новообрана Верховна Рада має всі шанси стати рекордсменом за кількістю мандатів, розділених між своїми. Брат за братом, чоловік за дружиною, син за батьком - так уже кілька виборів поспіль формується Верховна Рада України. Непотизм, а саме так називають фаворитизм та кумівство під час наймання на роботу, був масовим ще за Середньовіччя. Тоді привілеї роздавав Папа Римський. Цим він і владу свою зміцнював, і землі залишалися в потрібних руках. Найпоширенішим непотизм був у добу Відродження. Тоді існували цілі династії папських князів та герцогів.

Ляшко предлагают пост министра иностранных дел

Михайло Кірсенко, доктор історичних наук, професор : "Це завжди було і завжди буде, в прихованому чи відкритому вигляді. Згадаємо, що президент Джордж Буш молодший  завдяки тому, що перераховано було вручну голоси в штаті, де губернатором був його брат. В наші часи найближчий приклад це Польща, де прем’єр-міністром був Ярослав Качинський, брат близнюк Президента Алеха Качинського. Тобто це трапляється, якщо не зловживати".

У спадок від Радянського Союзу, де непотизм був прихований , він перейшов і Україні.

Уляна Дрючкова, журналіст :  "Брати, свати, діти та друзі. І всі у парламенті. Кумівство процвітатиме у новій Раді. Порушення закону в цьому немає. А от історики переконані – така Верховна рада деградуватиме. Бо замість того, щоб розвиватися та впускати нові ідеї –  парламентська еліта відгородилася і зациклилася на собі".

Дивіться також : На мітинг вийшли кандидати в депутати

Журналісти журналу "Кореспондент"  підрахували кількість депутатів, які мають тісні родинні стосунки з високопосадовцями в різних органах влади. У парламенті сьомого скликання таких назбиралося майже 50.

Найбільше їх, звичайно, у провладній партії. Мандат знову отримав молодший син Президента Віктор Янукович. До нього в раді приєднається ще одна впливова особа - єдиний нащадок прем’єра Олексій Азаров. Поруч буде й кровинка генерального прокурора - Артем Пшонка. Достатньо в Раді й братів: народними обранцями стали Андрій та Сергій Клюєви, головний МНС-ник країни Віктор Балога на роботу тепер ходитиме зі своїм рідним братом Павлом та двоюрідним Василем Петьовкою. Сидітимуть у сусідніх депутатських кріслах і брати Тягнибоки - Олег та Андрій. До парламенту пройшла й рідна сестра глави секретаріату Президента Сергія Льовочкіна - Юлія. А регіоналка Інна Богословська до ради привела чоловіка Володимира Мельниченка. 

І це лише невеликий список прикладів родинних зв’язків.  А скільки впливових друзів та товаришів при владі допомогли один одному потрапити до парламенту - порахувати неможливо. Тож відкриття сьомої сесії має всі шанси стати сімейним святом.

Це цікаво : Партии рассказали о своих тратах на выборах

Олександр Лавринович, міністр юстиції : " В парламент люди не призначаються, їх обирає український народ. Я не думаю, що це якась проблема, якщо люди обирають, значить на то є якісь аргументи, причини, чому їх обрали"

Політологи кажуть: рідня впливових людей мандат сприймає як елемент статусу. Тому й до парламенту прагне. І про роботу тут не йдеться. Такі депутати, якщо й ходять на засідання, але користі з них мало.

Віталій Бала, політолог : " Ефективність роботи для чого, для якої мети чи для кого. якщо для сім"ї - то безумовно, це ефективно. Якщо для країни - то це великий знак запитання. Ми не були свідками в новітній історії України  в крайньому випадку публічно, щоб хтось виступив в інтересах громадян проти рішень влади, які не завжди бувають і законними".

В Кабмине не захотели комментировать ситуацию с курсом доллара

Ротації у вищих ешелонах влади країни змінять склад сімейств у парламенті. Кажуть політологи. Історики прогнозують - це може трапитися й швидше.

Михайло Кірсенко, доктор історичних наук, професор: " Призводить до краху. До краху не влади,  не держави, а оцих сімей. За старих часів це могло тривати довго і бути тривалим крахом, але за теперішніх часів глобалізації  та інформатизації, це буде коротший період і це буде безкровно".

Європейська спільнота за влаштування на роботу нетямущих родичів чиновників карає осудом. Традиційно це означає кінець політичної кар’єри. В Україні сімейні клани у владі лише посилюють свій вплив. Про чий же добробут дбатимуть новообрані депутати - народу чи власної елітної родини  - побачимо уже  через місяць.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: выборы депутаты вр мандат
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 2888