Рубль та юань скоро запанують  в Україні. Напередодні Нацбанк домовився із Китайським центробанком. Тепер НБУ триматиме у своїх резервах до 30% від суми товарообігу між країнами. А це - еквівалент $2,5 млрд! Схожої домовленості  досягли і з Росією. МВФ грошей не дав. За газ платити нічим. А  валютні резерви продовжують скорочуватися - за 2 останні місяці  - на $4 млpд. В такій ситуації, кажуть експерти, перехід на часткові розрахунки в юанях та рублях  - чи не єдиний порятунок.  

Віктор Суслов, економіст: «Появляется возможность кредитовать импорт или российский экспорт российскими рублями. Для Украины в данном случае, конечно, очень выгодными были б операции со свопами. Появляются и новые перспективы - позывы позитивного плана. А именно, воспользование рубля, как, собственно, валюты торговых контрактов

До кінця 2011-го різниця між експортом і імпортом товарів та послуг може перевищити $6 млрд. Зокрема, Китай завіз в Україну товарів більше, ніж ми йому,  на $2,5 млн. Росія - ще більше - на майже $6,5 млн.

Олег Соскін, директор інституту трансформації суспільства: "При від'ємному сальдо формувати в рублях російських чи  в юанях - це смерті подібно. Треба було б в першу чергу змінити баланс, щоб він був позитивним, або хоча б нульовим."

Поки розрахунки у рублях та юанях не обов’язкові. Тож суб'єкти господарювання ще можуть розраховуватися доларами.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 646