В Україні відновлюється попит на послуги з демонтажу споруд. Тож будівельникам є сенс скористатися ситуацією, щоб відкрити додатковий вид діяльності. Під час кризи через призупинення робіт у галузі й ця робота стала менш затребуваною. Та зараз все повертається на круги своя. Адже держава готується до Євро-2012. Тож, якщо ви думаєте започаткувати бізнес на знесенні, то підрахуйте, що вам треба мати на старт-апі. А для цього знадобляться: один екскаватор із необхідним навісним обладнанням, а також автоген. За допомогою них можна протягом тижня зруйнувати будівлю площею до 500 кубічних метрів. Вартість таких послуг разом із вивезенням сміття, може становити від 75 до 300 тисяч гривень.

Ельшан Мустафаєв, головний інженер демонтажної фірми: «Все зависит от того, какие условия. Т.е. бывают условия очень тяжёлые, когда проходят близко коммуникации, дорога проходит, жилые здания существующие. От этого зависит. А так, в принципе, на большие объекты у нас уходит месяц-два. Очень много техники.» 

Для знесення споруд заввишки понад 20 метрів потрібно придбати екскаватор з подовженою стрілою. Коштує він понад 300 тисяч доларів. Витративши ще 250-400, можна купити спеціальну самохідну дробильну установку і додатково заробляти на переробці будівельних відходів.

Володимир Кошелев, власник демонтажної фірми: «Зараз багато заказчиків забирають назад цей матеріал. Т. Е. ми переробили, і вони використовують його для насипних під'їзних доріг до об'єкту. Зараз всі стали рахувати гроші. Тонну в пределах 50-60 гривень після переробки можна ще продавати вторічний щебінь.»

 А ось щоб заробити ще й на металі, тобто арматурі, яка є в залізобетонних блоках, необхідно купити газорізальне обладнання. Мінімальна вартість комплекту становить 250 доларів. Такий метал потім можна буде продати по тисячі гривень за тонну. Для демонтажу монолітних будівель потрібно мати канатні та настінні пилки, а також швонарізувачі. На них доведеться витратити ще близько ста тисяч доларів. Та придбавши не нові інструменти, ви зекономите.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 654