Дружба-дружбою, а газ окремо!   з наступного року Україна хоче скоротити обсяги закупівлі російського газу  - одразу на 7 мільярдів кубів. Беремо приклад з європейців, які судами і погрозами таки змусили росіян знизити вартість блакитного палива.

Спочатку не давали, а тепер - не хочемо брати. Україна хоче менше купувати газу у Росії. В 2013-му замовить лише 20 мільярдів кубометрів палива замість 33, як зазначено у контракті. Замість дорогого російського газу купуватимуть німецьке і качатимуть його через Польщу. 

Читайте також : В секторе Газа — очереди за бензином и продуктами

Вадим Чупрун, заступник голови правління "Нафтогазу України" : " Если я могу найти этот газ дешевле. Позвольте, мы хотим договориться мирным, мудрым, мужественным, но объективным путем. Нам такого количество по такой цене не надо. Была бы меньше цена – был бы совсем другой разговор".

У Нафтогазі порахували - кожна тисяча кубів польського газу обходиться нам на 100 доларів дешевше, ніж російського.  Тож у 2013-му у Європи хочемо купити аж 5 мільярдів кубів. І таким чином зекономити собі майже два мільярди доларів.   Аналітики не виключають: Газпром за це може подати до суду

Корисно знати : Янукович мешает Украине избавиться от "Газпрома"

Юрій Корольчук, експерт з енергетики : " Але з іншої сторони він отримає зустрічний позов від України. І Україна там зможе повністю сформулювати свої претензії до Газпрому. Це і те, що змінилися умови на ринку паливно-енергетичному Європи, і те, що формулу треба міняти, і в принципі те, що нам цього газу так багато не потрібно".

До слова, судова тяганина Газпрому із європейськими компаніями завершились не на його користь. Зокрема Стокгольмський арбітраж вже дозволив Чехії не добирати обсяги газу записані у контракті.   Польща ж  "вибила" у росіян  10-тивідсоткову знижку лише пригрозивши судом.   Чи подавати за газ до суду на Україну Газпром вирішить  навесні. Коли точно порахує скільки ми вибрали у 2012-му.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: цена россия промышленнность газ україни
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 545