Мінус 15 % цьогоріч, ще мінус 20 у 2013. Україна й надалі буде відмовлятися від Російського газу. Протягом наступних десяти років у Кабміні обіцяють реалізувати десять енергетичних програм, в результаті чого Україна має стати незалежною. Та тільки скільки коштують проекти та хто за це платитиме в уряді поки не кажуть.

Амбітні плани. У найближчі десять років Україна має стати енергетично незалежною державою. Нині серед пріоритетів  - розвиток власного видобутку нафти та газу, та заміна блакитного палива вугіллям.

Юрій Бойко, міністр енергетики та вуглепрому : " Нам потрібно пристосуватися таким чином, щоб на підприємствах використовувати замість газу або ядерної енергетики вугілля.  І ми вже маємо відповідні результати. Зекономили у цьому році більше ніж  два мільярди доларів, зменшили споживання газу та збільшили видобуток вугілля".

Читайте також: Янукович с Путиным в Москве обсудят газовый вопрос

За словами міністра, у листопаді Україна розпочне будівництво LNG термінала для приймання скрапленого газу. А загалом Київ має намір реалізувати десять енергетичних проектів. Яких саме, Бойко не уточнив. Експерти  ринку кажуть: ідеться насамперед про збільшення видобутку блакитного палива на шельфі Чорного моря та розробку родовищ сланцевого газу. А ще  - про загальнонаціональну програму енергозбереження.

Марія Ван Ден Хувента, викон. директор міжнародної енергетичної агенції : " Необхідні нові сучасні технології та фінансування. А ще потрібно докладати у подальшому зусиль, аби поліпшити регуляторне та промислове середовище  в Україні".

Україна має потенціал для енергетичної революції. Про це заявили експерти міжнародного енергетичного агентства. Фахівці додають: без перегляду тарифів не обійтися.

Корисно знати: Украина может добывать газ сама, - МЭА

Валентин Землянський, експерт з енергетики : " Якщо ми хочемо реалізовувати інвестиційні проекти, всеодно ми прийдемо до того, що тарифи мають бути піднятими. Підвищувати тарифи одразу на 50, 100, 150% такого робити неможливо.  Ми маємо діяти таким чином, як діють європейські країни, й та є сама Росія - тобто поступове підвищення не вище 15% на рік".

Тим часом техніко-економічних обґрунтувань запланованих десяти проектів ще немає. Та закордонні аналітики вже підрахували: грошей на втілення всіх задумів треба чимало.

Дмитро Марунич, директор інституту енергетичних досліджень : " За умови інвестування близько 10 млрд. доларів на рік, Україна може збільшити суттєво, як видобуток як традиційного газу, так і наростити видобуток нетрадиційного. Але це 10 млрд. дол.. на рік, починаючи вже з наступного року. Чи можливі такі інвестиції? навряд чи на першому етапі. Зараз  для порівняння фактично у галузь газовидобувну інвестується сукупно млрд..  доларів на рік".

Бойко в ближайшее время скажет, какой будет цена на российский газ

У 2013 урядовці  запланували знизити споживання російського ресурсу ще на 11%. Та навіть уже нині, кажуть аналітики, Газпром має повне право позиватися на нас до Стокгольмського арбітражу. Проте штрафні санкції, згідно із додатками до Харківських угод, Києву не загрожують.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: цена росия газ україни
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 2815