Наша держава зможе отримати від німецької компаніях RWE не більше ніж півтора мільярда кубів блакитного палива. Це максимум, який  дозволяють технічні можливості газопроводу між Україною та Польщею. Про це кореспонденту УНІАН у Польщі повідомила прес-секретар національної компанії, що керує ГТС країни, Мавгожата Полковська.

Украина хочет купить 5 млрд кубов дешевого газа у Германии

За її словами, є лише один пункт, який сполучає  українську та польську системи. І через нього можна прокачати не більше ніж 4 мільйони кубометрів газу на добу. Окрім того, німецький трейдер замовив поставки ресурсу тільки на листопад поточного року. І поки що заявок на продовження - не надходило. Раніше ЗМІ із посиланням на Міненерговугілля писали: уряд розраховує отримати до 5 мільярдів кубометрів німецького газу вже у 2013-му. Контракт на реверсні поставки  діє до травня наступного року.

Читайте також : В декабре реверс газа из Польши в Украину может прекратиться

Юрій Корольчук, експерт з енергетики : " Польський варіант, безумовно, є оптимістичним, хорошим, але він є менш потужнішим, ніж словацький транзит, потенційний. Але там, безумовно, за Газпромом останнє слово. Тобто Газпром безумовно відмовився підтримувати поставки німецького газу через Словаччину на Україну".

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: польша реверс газ україни
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 651