Подвійного оподаткування між Кіпром та Україною не буде. Президенти обох країн напередодні підписали конвенцію, яка діяла ще з радянських часів. Бізнесмени платитимуть податок лише одній країні. Якій  - вирішуватимуть на свій розсуд. Тож зареєстрована на Кіпрі компанія зможе приносити кошти в український бюджет. Кіпр  - більше не офшор. Жодних пільг для кіпріотських компаній в Україні - не буде.  Принаймні у цьому запевняють урядовці. Про це йдеться в конвенції, яку підписав у Віктор Янукович. Проте самого документу -  чиновники в Україні не оприлюднили.

Читайте також : Украинский бизнес выведет деньги из кипрского оффшора

Олександр Охріменко, президент українського аналітичного центру : " Ну можна, дійсно, взяти і заборонити Кіпр. Економіки України зупиниться на раз. просто. Чому? Ну у нас, фактично, більшість всіх експортних контрактів так чи інакше пов’язаних із Кіпром".

Разючих змін у роботі кіпрських компаній, які крутять гроші українських олігархів - найвірогідніше не буде, кажуть фахівці. Податок можуть стягувати з якихось окремих операцій. Та й то, невеликий - до 5 відсотків. Та навіть якщо влада наважиться прикрити Кіпр -  не біда, кажуть юристи. Український бізнес адаптовуватися уже навчений.

Операции с оффшорами обложат пенсионным сбором

Ростислав Кравець, юрист : "Всі прекрасно розуміємо, в разі, якщо не дадуть змоги працювати з Кіпром, знайдуть інші шляхи працювати із іншими юрисдикціями, де якимось чином оптимізувати цю базу оподаткування. Ну, наприклад, наразі це є Нідерланди".

За підрахунками податківців, щороку через офшори Україна втрачає близько 100 мільярдів  гривень. А це - третина бюджету. Тим часом Кіпр уже п’ятий рік поспіль посідає перше місце за обсягами інвестицій в  нашу економіку. Де вони там беруться - здогадатися не важко.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: янукович оффшор кипр конвенция подписание
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1483