Україна увійшла до 20-ки лідерів у сфері науково-технічного прогресу. У Києві видали ювілейний - 100-тисячний патент у галузі медицини, зокрема онкології. Проте аби втілити наукові розробки у життя, інколи доводиться чекати десятки років, бо не вистачає фінансування.  Україна увійшла в 20-ку лідерів науково-технічного прогресу. Так порахували у службі інтелектуальної власності і сьогодні в Києві вручили 100-тисячний патент на винахід 

Микола Ковіня, голова державної служби інтелектуальної власності : " Переважна більшість заявок - в галузі органічної хімії, агрохімії, медицини та фармакології. Це переважно передові напрямки, які ніколи показники заявників не понижають".

Дивіться також : Загальнообов`язкового медичного страхування в Україні поки не буде

Софія Петрівна - одна із співавторів стотисячного винаходу. Працювала над своїм дітищем кілька років. Цей її нано - екстракт в майбутньому може допомогти людям пережити наслідки хіміотерапії.

Софія Залєток, завідуюча відділом біохімії пухлинного росту : " Цей нано- екстракт може знімати токсичні прояви, які бувають в організмі після застосування хіміопрепаратів - помагає їм діяти".

Це цікаво : Лікарі є, а препарати купити ні за що

Інституту експериментальної патології, онкології та радіології за 50 років зареєстрував майже дві сотні винаходів. 18 -  у відділі біохімії.  Щоправда, з них практичне застосування знайшли тільки одному препарату. Виходить - сам патент не гарантує, що препарат взагалі колись існуватиме.

Григорій Потебня, заступник директора інституту онкології : "Необхідно провести величезну кількість до клінічних досліджень, потім - три фази клінічних - після цього препарат має право тільки на існування, а щоб його впровадити потрібно проводити ще багато центрові клінічні дослідження і тільки після цього ми можемо сказати, що даний препарат впроваджено в клінічну практику".

Читайте також : Современные сверхдорогие лекарства превращают аптеки в музеи

Такі дослідження можуть коштувати мільйони доларів і тривати десятиліттями. Процес можуть пришвидшити нові фінансові вливання. Та бізнесменам винаходи українських науковців поки нецікаві.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: технологии здоровье медицина
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 2149