В Україні мають намір поставити на конвеєр - модернізацію вертольотів МІ-8 та МІ-2. Купувати нові - грошей немає. Дешевше переробити старі, яких у державі сотні. Тим паче, що всі можливості для цього є. 

Маргарита Кузьміна, журналіст : " Це модернізований вертоліт МІ-8. Його вдосконалення обійшлось більш ніж в мільйон доларів. Та воно було того варте. Адже тепер ця машина, на відміну від своїх попередників, може підніматися в небо на висоту 8-м тисяч метрів, і навіть ставити рекорди".

Авиакомпании пытаются пересадить на отечественные самолеты

Іншим гвинтокрилам  із злітною вагою від шести до десяти тонн  - піднятися так високо ще не вдавалося. Уся справа у новому двигуні. Який встановлюють на старі машини.

Олександр Коростильов, авіатехнік підприємства "Мотор січ" : " Здесь существует тумблер, который автоматически перестраивает двигатель.  Например, если вам нужно сесть в какой-нибудь котлован или ограниченное пространство, площадка, то при нажатии этого тумблера происходит автоматическая перестройка режимов двигателей".

Читайте також :Азаров представил модернизированные вертолеты

МІ-8 - найпоширеніший гелікоптер у світі. Від Радянського союзу Україні їх залишилися тисячі. Їх експлуатують у країнах СНД, Азії та Африці. Вони значно дешевші за американські чи французькі аналоги. Якщо дати їм нове життя, то  можна  продавати за кордон. 

Олег Сіняговський, провідний інженер-технолог : "  Смывается лакокрасочное покрытие. Как видите, до голого метала. Тогда, скажем так. Обнажаются все дефекты конструкции, фюзеляжа. Всех элементов".

Коштує модернізований  МІ-8, кажуть на заводі, - близько п’яти мільйонів доларів. Запевняють: після вдосконалення за характеристиками він не буде поступатися новим російським розробкам.

Володимир Височанський, інженер-технолог : " Раза в три-четыре он дешевле получается. Характеристики почти те же самые в некоторых превосходит, в некоторых чуть уступает".

Корисно знати : Люди за работой: Взгляд на работу пилотов Boeing из кабины

Ці вертольоти залишаться в Україні. Машини багатофункціональні. На них зможуть і медики полетіти за хворим,   і Міноборони експлуатувати.  Нині еменесники гасять лісові пожежі.

Микола Азаров, Прем'єр-Міністр України : " Ресурсов этих вертолетов хватит нам, по крайней мере. Лет на 15-ть. А за это время наша промышленность, наши конструктора смогу сами разработать новые вертолёты. Которые уже придут на смену этим вертолетам".

Держава обіцяє допомагати модернізувати гелікоптери. А на заводі вже підраховують: за рік можуть переробити, щонайменше, десять машин. Потім набудуть досвіду -  і справи підуть жвавіше.  Кажуть: аби тільки у світі захотіли купувати результати їхніх старань.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: украина модернизация вертолет
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 2085