Комунальні тарифи рахуватимуть по-новОму. У профільній Нацкомісії запевняють, що  завдяки цьому в майбутньому вдасться знизити розцінки. А ось у компаніях-постачальниках тепла, води та електроенергії кажуть: спочатку підвищення тарифів до економічно обґрунтованого рівня, а вже потім нові методики. Українці отримають нові тарифи на воду, тепло та електроенергію. Їх розраховуватимуть за прогресивною - методикою стимулювання. У профільній нацкомісії кажуть: це буде вигідно як для природних монополій, так і для споживачів - населення.

Дивіться також : В Україні планують зробити незмінні тарифи

Компанії залучатимуть кошти інвесторів та активніше  лататимуть дірки у своїх мережах. Тобто зможуть економити на енергоносіях. За це отримуватимуть своєрідні фінансові бонуси.  І зрештою знижуватимуть вартість послуг для споживачів.  Тож  цифри у платіжках зменшаться приблизно у півтора разу. Втім, втілять новації не раніше, ніж через рік. А вигоду українці побачать через три.

Дмитро Арлачов, директор стратегічного планування Нацкомпослуг: " Если фактические затраты компании окажутся ниже, то на протяжении первых трёх лет выгода остаётся у компании. На следующем этапе вводится первая выгода. Первая часть в виде прибыли останется у компании. А вторая половина прибыли будет у потребителя за счёт снижения тарифов".

Корисно знати : Домовлятися з ЖЕКами доведеться індивідуально

Тим часом представники компаній - постачальників тепла, води та електроенергії запевняють: нову методику зможуть взяти на озброєння далеко не всі гравці ринку. Приміром, комунальним підприємствам це буде не до снаги.

Ганна Циганок, заступник гендиректора ПАТ "АК"Київводоканал": " В качестве инвестирования для него останется наверно только кредиты. Потому что привлечь частный капитал оно не сможет. Это юридически невозможно одновременно иметь коммунальную и частную долю собственности. Предприятие должно стать акционерным обществом. Либо обществом с ограниченной ответственностью".

Водночас монополісти-постачальники вже лобіюють підвищення тарифів. Мовляв, давайте спочатку підвищимо розцінки до економічно обґрунтованого рівня, а далі запровадимо новації. Так, у  Київводоканалі підрахували: кубометр води для столичних мешканців має коштувати не  менше ніж 5 гривень. Зараз - три з копійками.  А ось споживачі категорично  проти таких новацій. Бо на які потреби монополісти витрачають їхні гроші – не знають.

Тарифи ЖКГ подорожчають на 30%

Володимир Толочко, голова ОСББ : " Потрібно мати загальнодержавну програму по оновленню магістральних мереж  не за рахунок власників квартир , а за рахунок бюджетних коштів".

Окрім того, мешканці нових столичних мікрорайонів кажуть: у них комунікації не застаріли. І труб тут латати не потрібно. Тому й платити за вищими тарифами  не готові.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: тариф осбб комунальные тарифы
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 5362