15-ти процентного податку з продажу валюти поки що не буде. Верховна Рада відклала на невизначений термін розгляд цього законопроекту. Забракло голосів. Однак регіонали не відмовилися від наміру обкласти зборами українців, які продають валюту. Документ - доопрацюють, і знову внесуть на розгляд. Українцям поки що не потрібно якнайшвидше збувати долари та євро. Верховна Рада не схотіла запровадити 15 % податок для тих, хто продає валюту. Але від самої  ідеї  такого збору - не відмовилися.

Микола Томенко, віце-спікер верховної ради України : " Лише в умовах війни або дефолту можна додумається д ідеї по 15 %  брати з обміну валюти. Це військовий законопроект".

Дивіться також : До кінця року євро може вирости майже до 11 гривень

Ярослав Сухий, народний депутат України : " Ми за цей закон голосувати не будемо, ми його будемо вивчати. Тому що гроші потребують тишину. З наскоками, з набігами – такі питання не вирішаться. Тим більше, якщо воно торкається матеріального добробуту кожної української сім'ї".

Податок і не збиралися запроваджувати , припускають окремі депутати. А головна ідея законопроекту - спровокувати населення на масовий збут валюти у найближчі два місяці. Саме такий перехідний період, під час якого сплачувати збір не треба, прописали у документі.

Корисно знати : Податок на обмін валюти запрацює у 2013 році

 Станіслав Аржевітін, член комітету ВР із питань фінансів : " Я так думаю, що за цей місяць наша держава хоче вибити, чи як сказати, вилучити ці валютні заощадження, зробити ілюзію того, що в нас є достатньо валюти, тому що на міжбанку є звичайно, проблеми із валютою. І в такий спосіб ці два місяці прожити, і потім, можливо, його відмінити".

Купуєш валюту - плати податок

Якби 15-ти %  податок ввели, реакція українців могла би бути зворотною. Одні - притримали б долари на руках. Або у разі потреби, пішли б до мінял, впевнені депутати.  Водночас довіра до гривні навпаки б ослабла. Нині населення тримає вдома до 50-ти мільярдів доларів. І як заманити ці гроші до банківської системи - НБУ та депутати ще поміркують.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: валюта доллар депутаты податок
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1960