Закордонні поля уже не так ваблять українців. На заробітки до інших держав їде дедалі менше людей. Адже рівень оплати праці там знизився. А через кризу багато країн не можуть працевлаштувати навіть усіх своїх громадян.

Вибратися за кордон  на заробітки стає все дорожче. Тож оформлення візи, переліт та проживання не покривають тамтешні зарплати. За останні 2 роки ост-та вестарбайтерів помітно поменшало.

Дивіться також: Українцям знизять зарплати

Віталій Осика, президент компанії з підбору персоналу: "Це падіння, на мою думку, воно складає понад 50%. А по таких державах, як Португалія и на нелегальній формі, а держава провела певні реформи і легалізувала цих робітників. Але нових притоків з України вже практично немає".

Читайте: Украинский рынок труда вырос благодаря Евро-2012

Нині найбільш розповсюджений варіант заробітків за  кордоном - збирання врожаю. Українці  вже освоїли основні маршрути: до Польщі та Англії - на полуницю, в Чехію - на огірки та помідори, до Фінляндії - на горох, гриби і лісові ягоди, а в Португалію та Францію - на виноград. фахівці кажуть: на польових роботах найбільше цінують українців із села. Адже вони непримхливі, акуратні та дуже витривалі - можуть працювати по 12 годин на день. А платити їм можна  у 2-3 рази менше, ніж місцевим.


Читайте також: Украина - Польша: Сокращение безработицы за счет трудовой иммиграции

Олена Грищук, директор рекрутингової компанії: "В середньому в місяць в нього виходить десь від 800 до 1200 євро. Бувають виключення, коли люди на сільськогосподарських роботах за сезон можуть заробити десь порядку 2 тисяч євро, можливо трішечки більше".

Останнім часом багато українських студентів їдуть працювати влітку на закордонних морських курортах. Насамперед до Туреччини, Єгипту та Арабських Еміратів, адже там потрібен російськомовний персонал. Найчастіше влаштовуються прибиральниками у готелях, касирами та офіціантами.  Досить затребувані також наші аніматори, актори і танцівники. По той бік Чорного моря вони отримують близько тисячі доларів за місяць.  Багато  хлопців і дівчат їдуть до Європи та Америки, аби підзаробити й вивчити англійську.

Читайте: В Украине вновь фиксируют сокращение безработицы

Юлія Прядко, їздила на заробітки до США: "Виконувала різну роботу, інколи на касі стояла подавала, інколи працювала саме на кухні. в принципі, робота не важка. Гроші досить легко заробляти. Я собі брала додатково години, щоб працювати більше і заробити відповідно більшу суму. Але при цьому не перетруждалася і побачила і країну".

Читайте також: Португалия "выгоняет" безработную молодежь на заработки за границу

Водночас фахівці радять бути обережними, шукаючи роботу за кордоном. Адже  працевлаштовують там переважно нелегальне.  Тож і захисту - ніякого.  Тому існує ризик, що не отримаєте обіцяної суми. Нерідко частину заробітку кладуть до своїх кишень посередники.

Читайте: Какие специалисты ищут работу в Украине

Окрім того, можуть виникнути проблеми із відкриттям робочої візи. Зокрема в посольствах Іспанії, Італії та Чехії. Якщо ж вкажете як мету поїздки туризм, то в Євросоюзі можуть депортувати

Наталія Андрійчук, Юрій Керча, Телеканал UBR.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, Google+, Facebook, Instagram.

Теги: работа заробитчане за границей
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 6180
Загрузка...
Загрузка...