В Україні з кожним роком виявляють все менше підроблених ліків. Констатують в Держлікслужбі. Приміром з початку року знайшли лише 24 найменування фальсифікату. Після кожного випадку - рейди по аптеках. Але самі фармацевти кажуть, такі перевірки неефективні.

Серед майже 600-шестисот найменувань препаратів, які вилучили на Львівщині з неліцензійних складів, лише 12 - фальсифікати. Підтвердили у Держлікслужбі. Їх лабораторна перевірка майже закінчена. Усі ліки цієї серії заборонили продавати. Але їх дефіциту на ринку - не буде, обіцяють  чиновники.

Корисно знати :Минздрав меняет правила выписки рецептов и отпуска препаратов

Олексій Соловйов, голова держслужби з лікарських засобів : " В одной аптеке можно найти с одним и тем же действующим веществом, с одним и тем же составом от 10 до 20 лекарственных препаратов под разными торговыми наименованиями, поверьте мне и цена будет отличатся ".

Нині в усіх аптеках проводять позапланові перевірки. Уже проінспектували понад 80%. Суттєвих порушень не виявили. У фармацевтичних асоціаціях не дивуються.

Олена Пруднікова, голова Миколаївської обласної Фармасоціації : " Приходить інспектор в аптеку, перевіряючий, будь-який співробітник аптеки говорить йому, ми зараз знайдемо наше керівництво і будемо перевіряти. Ну це проходить часу від 15 до 40 хвилин. За цей час, якщо аптека торгує фальсифікатом  можна винести все що хочеш".

Дивіться також : Імпортні ліки в Україні не зникнуть

 Найефективніший спосіб виявити підробку - контрольна закупівля. Але проводити її мають право лише правоохоронці. У міністерстві охорони здоров"я не погоджуються.

Олександр Толстанов, заступник міністра охорони здоров'я : " Виявлення за рахунок перевірок, а іншого не може бути. Ваше звернення людей, а як по іншому".

З Нового року в Україні може бути дефіцит ліків

З початку 2012 року Держ-лік-служба виявила в Україні 24 найменування фальсифікованих ліків. Їх виробникам та реалізаторам загрожує від 3 років позбавлення волі до довічного ув’язнення.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: лекарства аптека фальсификации
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 942