Українці пересідають на авто із дизельним двигуном. Воно більш економне і маневреніше. Хоч звичайна солярка і загустає на морозі, а авто не годиться для дуже швидкої їзди, наші співвітчизники обирають саме тракторці - так ласкаво називають їх водії.

Українці переходять на дизель. Бо він дешевший від бензину щонайменше на гривню і економніший. Сотню кілометрів  можна проїхати  усього на 5-ти - 8-ми літрах. Витрати для бензинових двигунів на цій же відстані сягають 10-ти літрів. А ще такі залізні коні більш маневрені, потужніші і витриваліші.

Олена Лоскун, журналіст : " Автомобілі із дизельним двигуном швидко розганяються і є досить безшумними. Втім, і коштують на 10-15 %  дорожче, ніж ті, під капотом яких бензинове серце. Тож і окупляться мінімум через рік".

Читайте також : Покупці автомобілів преміум-класу переходять на дизель

Втім, у власників дизельних моторів взимку можуть виникнути проблеми.  Оскільки звичайна солярка боїться морозів. Уже при мінус  16  вмикати стартер - марна справа. Особливо, якщо в баці паливо вітчизняних виробників. На євро стандарти вони перейшли лише на папері. Тож фальсифікату на заправках - хоч греблю гати .

Це цікаво : В чем преимущества дизельного двигателя

Олег Назаренко, гендиректор асоціації автоімпортерів і дилерів : " В Україні  існують вимоги ГОСТИ ще радянського союзу. Тому що ДСТу - це Держстандарт  українській, а в нас пальне виробляється по ГОСтам. І наприклад, вміст сірки це той який вимагали. В радянському союзі у 1984-ому році".

Експерти втім мають сумнів, що дизель надовго залишиться дешевим. Принаймні в Україні. Попри те, що нафта на світовому ринку дешевшає, ціни вгору гнатимуть курсові коливання гривні та збільшення до 10-ти % ставок акцизів. Депутати вже постаралися.

Корисно знати: Стоимость бензина в Украине и мире: где дешевле?

Сергій Куюн, експерт ринку нафтопродуктів : " Кроме того, министр топлива и энергетики твердит, о введении с 1 декабря текущего года пошлин на импорт нефтепродуктов. Что может привести к резкому удорожанию топлива где-то порядка более чем на 10%. Или более  чем на 1 гривну за литр".

Найбільше автомобілів на дизелі бігає дорогах Чернівців та області. Таких залізних коней там 18 відсотків. У Європі подібні машини у більшому фаворі. Скажімо, у Франції 75 % автопарку їздить на солярці. 

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: цена топливо бензин водители машина
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 3593