Вони вже мають навіть свій пам'ятник. Тепер лишилося  запровадити свято. У одному із сіл на Закарпатті стоїть незвичайна скульптура – пам’ятник заробітчанам. Нині мільйони українців працюють за межами Батьківщини.

Жінка з дітьми на руках зі слізьми на очах прощається з єдиним годувальником. Саме таким створили пам'ятник тим, хто трудиться за межами рідної країни. Його встановили у  високогірному у Колочаві, де мало не все село нині на заробітках.

Читайте також : Украинские "заробитчане" смогут легализоваться в Италии

Петро Штаєр, скульптор : " Ця робота вдалася з тої причини, що я просто бачив, що ідуть люди на заробітки. Оскільки я тут жив – в дитинстві бачив: мої брати ходили, батьки ходили, всі ходили на заробітки".

 У Радянські часи на території села були бодай колгосп і потужний завод. Вони давали роботу половині селян. Нині ж її знаходять удома одиниці.

Василь Худинець, сільський голова : " Серед чоловіків максимально 10 % у нас працевлаштовані, а 90 – це є заробітчани. Серед жінок – у нас є трошки більше, тому що сфера соціальна".

Німеччина, Франція, Британія, скандинавські країни. Географія заробітчанства розширюється щороку. Ну а найбільше закарпатців працюють у Росії, Чехії, Словаччині та Польщі. До останньої саме вирушає Віта. 

На Закарпатье поставили памятник заробитчанам

Віта, заробітчанка : " - Це перший рік, але другий раз. По два місяці.  - Вдається заробити? - Більше, ніж тут у нас на Україні.  -А багато людей виїжджає з села? - Так, практично всі".

За кордоном є шанс добре заробити, навіть дім згодом побудувати. Але можна здоров"я втратити чи взагалі не повернутися додому. Біля пам’ятника заробітчанам викарбовано понад сотню прізвищ трударів, загиблих на чужині.

Марія Буркало, мешканка Колочави : " Мій внук в 20 років помер. Поїхав у Харків на заробітки, тому що 10 листопада мало бути в нього весілля, та й пішов заробити  і там трагічно загинув".

Корисно знати : Сколько зарабатывают наши "заробитчаны" в Москве?

Чи не єдина надія Закарпаття - розвиток туризму. Якщо будуватимуть готелі та інфраструктуру, вдасться працевлаштувати місцевих мешканців. Але й тоді, підозрює сільський голова, закордонні поневіряння не закінчаться. Адже не так просто зламати саму традицію, а на заробітки в Колочаві вирушають вже кілька поколінь.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: украинцы скульптура памятник заработки
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1086