Уряд таки наважився запровадити "податок на колодязі". Щоправда, у м'якій формі. Усі, хто видобуває чисту воду з артезіанських свердловин – мають повідомити  - скільки саме.  На всі джерела питної води  встановлять  лічильники. Точніше, зобов’яжуть  це зробити власників або користувачів земельних ділянок,  де  є свердловини. Встигнути потрібно  до 1 січня 2013-го. Облік води доручили Держслужбі геології та надр.

Едуард Ставицький, міністр екології та природних ресурсів України : " Ви ж знаєте, що вода вона не може бути безкоштовною, тому і будемо ставити на промислових свердловинах".

А ось дачникам та приватникам  – нічого хвилюватися.  На криниці та неглибокі свердловини у садибах лічильники ставити не потрібно.

Читайте також : Счетчиками для воды оборудовано более 64% квартир в Украине

Олександр Едельштейн, менеджер компанії, що продає лічильники: " Физических лиц это не касается. Т.е. постановление об учете с артезианских скважин, и учете воды из них касается юридических лиц, предприятий, и физ. лиц предпринимателей".

Коштують промислові лічильники від півтори  до 5 тисяч гривень. Залежно від типу й точності обліку. Служитиме він, мінімум, 12 років. Раз на чотири роки його перевіряти треба. Утім фахівці впевнені: торкнеться нововведення не тільки бізнесменів, а й споживачів видобутої води.

Олександр Сергієнко, директор інституту міста : " Люди в нас сплатять за все, тому що навіть підприємства перекладають свої витрати на продукцію. І у нас кінцевий споживач платить за все".

Корисно знати : Новые возможности для развития региональной энергетики

Та як змінюватимуться тарифи на видобуток води, після того як її об'єм рахуватимуть – поки що невідомо.

Олександр Сергієнко, директор інституту міста : " У нас на півдні України там 100 км труба йде від джерела до постачальника. Ви розумієте яка це цифра? Там десь 12 грн. за куб коштує, а є серед обласних центрів по 6 гривень".

Азаров поручил Бойко обеспечить украинцев счетчиками

Олександр Едельштейн, менеджер компанії, що продає лічильники : " В этом постановлении я не видел лично слова об оплате. Пока идет разговор об учете самих скважин".

У компаніях, де монтують лічильники, додають - черги за вимірювачами наразі немає.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: счетчик вода податки уряд
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 5969