В Україні збираються посилити контроль за автовиробниками. Мовляв, саме через недоліки конструкцій машин у ДТП часто гинуть люди. Ліцензії автовиробникам в Україні скасували з 2010-го. Чиновники бідкаються, що тепер жоден орган не контролює підприємства, випускають транспортні засоби, тому вони часто на ринок виходить продукція неналежної якості. Щоправда, залишилася можливість "тиснути" на компанії них через сертифікацію. Але не дуже. Бо перелік вимог до параметрів транспортних засобів у нас досить обмежений. Тому список планують розширити.

Юрій Гержод, директор департаменту безпеки Мінінфраструктури: "Сьогодні при сертифікації застосовується тільки 9 правил ЄЕК ООН. А ми будемо вимагати, щоб принаймні, як у Європі не 44, но хоча би через рік-2 застосовували 20 правил. а це вимоги все до конструкції транспортних засобів".

Водночас, аби скоротити кількість дозвільних документів, мають намір скасувати і свідоцтво про безпечність конструкції для нових транспортних засобів. Воно буде обов'язкове лише для переобладнаних автомобілів. Натомість виробників спонукатимуть ретельніше перевіряти свою продукцію на міцність.

Інженери Ford створили дитину для краш-тестів (відео)

Микола Горбаха, заст. директора департаменту безпеки Мінінфраструктури: "Ми вже дійшли до того висновку, що треба залучати фахівців заводів-виробників, щоб вони аналізували ту конструкцію і хоча б якісь розробляли методики, хоча б якесь моделювання робили щодо лобового і бокового зіткнення конструкції".

А от розробники не спиняються, вони створили автомобілі, які стежитимуть за вашим здоров'ям (відео)

Окрім того, щоб зменшити кількість аварій, у автобусах планують встановлювати обмежувачі швидкості й тахографи. Однак, це вже не новина, а скоріше - плани, які люблять оголошувати, як новину, раз на рік, та до справи не доводять. Свіжа ідея, реалізація якої нібито убезпечить від смертей у ДПТ, це - обов'язкова наявність ременів безпеки в автобусах. Та поки що чиновники тільки збирають думки з цього приводу.

А корейські автівки самі викликають господарю швидку (відео)

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 608