У листопаді Україна розпочне будівництво LNG терміналу для приймання скрапленого газу. Повідомив профільний міністр Юрій Бойко. А загалом, за словами урядовця, Київ хоче реалізувати десять енергетичних проектів. Яких саме -  не уточнив. Експерти  ринку кажуть: мова передусім йде про збільшення видобутку блакитного палива на шельфі Чорного моря та розробку родовищ сланцевого газу. А ще  загальнонаціональна програма енергозбереження. Не відступатимуть, вірогідно, й від ідеї переходу на вугілля. Техніко-економічних обґрунтувань ще немає. Та закордонні аналітики вже підрахували: грошей на втілення всіх задумів треба чимало.

Читайте також: Украина - вчетверо енергоинтенсивнее чем страны Европы

Дмитро Марунич, директор інституту енергетичних досліджень : " За умови інвестування близько 10 млрд. доларів на рік, Україна може збільшити суттєво, як видобуток як традиційного газу, так і наростити видобуток нетрадиційного. Але це 10 млрд. дол. на рік, починаючи вже з наступного року. Чи можливі такі інвестиції? навряд чи на першому етапі. Зараз  для порівняння фактично у галузь газовидобувну інвестується сукупно млрд. доларів на рік".

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: украина промышленнность енергетика
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 867